Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,509 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Antikoncepcia

    , Autor: Kitik

    Dobry večer chcem sa opýtať. Beriem antikoncepciu aidee a momentálne mám týždeň pauzu( krvácanie po 21.dnoch) ale vždy keď sa mu dostavy menstruacia tak má preženie ale v tomto obdobi tabletky neberiem no dnes mám posledný deň menštruáciu a mali sme s priateľom nechránený styk ale neurobil sa domňa, som stále plne chránená ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj v období sedemdňovej pauzy, nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie podľa plánu.

Podobné otázky

  • Pretrvávajúce špinenie

    , Autor: Nikol.a

    Dobrý deň pán doktor , som štvrtý mesiac po pôrode prvá menstruacia bola v poriadku druhu som dostala 25.7 a trvala 6 dni bola už normálna s klasickým krvácaním , ale ostalo mi po jej skončení hnedé spinenie ktoré trvá už 7. deň .. bolesti nemám žiadne.
    Už pred tehotenstvom som mala s týmto problém a krvacala resp. špinila som po cely čas cyklu až do začiatku ďalšej menštruácie. Podľa môjho gyn. mám polycisticke vaječníky aj na USG som videla že sú vaječníky ako ementál.. Gyn to riešil predpísaním HAK , po vysadení som otehotnela .. Myslite, že tento môj problém je kvôli tým vaječníkom? Mám ísť k svojmu gyn a dožadovať sa lepšieho vyšetrenia pripadne nejakej liečby ? Kvôli tomuto to ovplyvňuje aj náš sexuálny život s manželom a som nešťastná .. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Na základe opisu si myslím, že najpravdepodobnejšia je hormonálna príčina. Záleží tiež od toho, či ešte kojíte. Do úvahy pripadá aj hormonálna antikoncepcia na úpravu cyklu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

  • Tabletka po

    , Autor: KikuskaF

    Dobrý deň . Prosím vas v oktobri som užila prvýkrát tabletku po.. menzes mi prišiel cca 5 dni po užiti tabletky. Problém nastal pri ďalšom menzese, ktorý neprišiel.. od novembra menzes nikde , v januári som bola u lekára ktorý mi predpísal duphaston lieky .. po ňom mi menzes prišiel .. No tento mesiac je to zasa 3ti deň čo mi meškajú .. môže to byt z tej tabletky ?? Ak áno čo mam robiť aby sa mi konečne dostal cyklus do normálu? Ďakujem veľmi pekne za odpoved :)

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia má často vplyv na menštruačný cyklus, aj niekoľko mesiacov od užitia. Je to jeden z najčastejších vedľajších účinkov. Skôr by som u Vás uvažoval o hormonálnej antikoncepcii, počas ktorej by ste boli chránená a nemuseli zbytočne a často užívať núdzovú antikoncepciu a zároveň by sa cyklus upravil. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Antikoncepcia

    , Autor: Kitik

    Dobry deň ako by sa dalo zistiť počas užívania háj či som tehu? Dostavila by sa ms aj tak ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva je najvhodnejšie realizovať odber krvi na beta HCG. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie, či krvácanie normálne. Jedná sa o krvácanie z vysadenia alebo zo spádu hormónov. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Escapelle

    , Autor: radkis11

    Pán doktor, 26.1.2021 som mala pohlavný styk prvý deň kramov, priateľ sa do mna urobil, avšak som to neriešila lebo počas kramov nepravdepodobné otehotnieť čo som čítala, keďže hneď som sa išla aj osprchovat, keďže som mala najväčši menzes. Potom sme mali pohlavný styk 29.1.2021 avšak to už bol koniec kramov a to už som sa bála takze na druhý deň 30.1.2021 som do 17hodin užila tabletku po konkrétne escapelle. Na to som sa o 6dni zacala špiniť a krvácať trvalo to 4-5dni. Menštruáciu som mala mat 24.1.2022. Už mi meška?Avšak teraz neviem či to mám rátať menzes od toho posledného špinenia čiže kedy by sa mal dostaviť? 2.2.2022? Keď to tak rátam? Bolia má veľmi bradavky, sú citlivé aj, niekedy mám pocit že mám aj biely výtok zvláštny.Prosím vás poviete mi vás pohľad? Som tehotná? Mám sa obávať? Neviem vôbec kedy mám dostať teraz menzes a o dieta sa nesnažíme vôbec. Urobila som si už 3tehotenske testy a všetky negatívne. Môže to byt kvôli tej tabletke? Veľa otazok mám ale verim že sa dozviem to čo potrebujem ste super pán doktor už ste mi raz pomohol! Ďakujeme vám.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Núdzová antikoncepcia často spôsobuje nepravidelné špinenie, či krvácanie a celkovo môže dôjsť k znepravidelneniu cyklu. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Antikoncepcia

    , Autor: Kiki269

    Dobry deň beriem antikoncepciu aidee a chcem dá opýtať keby som zostala tehotná v novembri dostavalo by sa mi krvácanie v decembri a v januari?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, áno, aj keď je žena tehotná, môže sa v prvých týždňoch vyskytovať krvácanie pripomínajúce menštruáciu. Ak však užívate hormonálnu antikoncepciu, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné.