Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácanie po pohlavnom styku

  , Autor: Mischa

  Dobrý večer pán doktor, prosím vás mám taký problém; 20.2. mi skončila menštruácia ( ktorá bola ale vyvolaná liekmi Norethisteron, kôli polycystickym vaječníkom, takže som pred tým menzes nemala, a od prvého dňa menštruácie som začala brať antikoncepciu Maitalon), no menší problém nastal včera po pohlavnom styku, kedy som na WC začala krvácať, skoro ako pri menštruácii a na vložke mam niečo ako hnedo krvavý vytok. Myslíte že to môže byť aj ovulácia? Len sa mi to zdá skoro 4 dni po skončení menzesu. Dakujem za skorú odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, najmä v začiatkoch užívania, je špinenie, najčastejšie tmavšou krvou, pomerne časté. Môže sa vyskytovať aj prakticky počas celého cyklu, nie len počas sedem dňovej pauzy, kedy by malo dôjsť ku krvácaniu z vysadenia. Organizmus si musí zvyknúť a nastaviť sa. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná, takže žena užívajúca kombinovanú hormonálnu antikoncepciu neovuluje. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvácanie po pohlavnom styku pred MS

  , Autor: zizzi

  Dobry deň, pán doktor, viem, že otázok na túto tému tu už bolo, ale predsa sa chcem spýtať. Jemné som zakrvavala po pohlavnom styku, ale krv som si utrela ráno keď som bola na wc. Bol to 26.den cyklu takže som si myslela, že mi začala MS. Som na Duphastone kvôli nepravidelnej menštruácii a následnej stimulácii Clostilbegytom. Krv som utrela jemnú, len ráno potom celý deň a na ďalší už nič-cisto. Počas pohlavného styku som mala pocit, akoby sa ma manžel dotýkal až krčka, vtedy to jemne bolelo, alebo skôr tie "nárazy" boli také nepríjemné. Môže pohlavný styk spôsobiť takéto krvácanie? Sledovaná som bola mesiac dozadu ultrazvukom, doktor ma na nič neupozornil, že by niečo bolo zle. Na preventívnej prehliadke som ešte tento rok nebola, nárok na ňu mi vzniká tento mesiac marec/2022. Ďakujem za odpoveď.
  Pekný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin zašpinenia, či zakrvácania môže byť viacero. Ak máte na krčku prítomnú eróziu, či ektrópium, príčina zašpinenia po pohlavnom styku môže byť spôsobená tým. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, respektíve sa objednať na preventívnu gynekologickú prehliadku, ktorá môže odhaliť príčinu Vašich ťažkostí.

 • Antikioncepcia

  , Autor: odbornik6

  Beriem Antikoncepciu MISTRA na 8 den som mala nechraneny styk... mam spinenie a mierne krvacanie, moye byt ze som tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  špinenie alebo krvácanie nie je príznakom tehotenstva, ak máte krvácanie po pohlavnom styku bolo by vhodné navštíviť lekára aby vylúčil krvácanie z krčka maternice. Ak sa jedná o prvé balenie a teda s antikoncepciou začínate, je takéto krvácanie v rámci prvých troch cyklov bežné.

 • Ranka na krčku maternice

  , Autor: anieliiik

  Dobrý deň,
  Chcem sa Vás spýtať, 5 rokov mám na krčku maternice ranku, ktorá sa mi rapídne zväčšuje. Doktor mi bral aj onkoster, na poslednom vyšetrení mi povedal, že sa mi to zhoršilo, ale, že mám čakať na výsledky. Napísal mi, že sa mám dostaviť v apríli na onkoster ešte raz. Vyšetrenie ma moc bolelo, povedal, že to dobré nie je. Mám za sebou jeden potrat. No, že to s tým nesúvisi, že ranka je z niečoho iného.. Už to mám 5 rokov a spodok ma bolieva často, mám silnú menštruáciu a popritom silné bolesti. No spodok ma bolieva dosť aj, keď menštruáciu nemám. Neviem či mám zmeniť doktora, alebo mám teda čakať, do toho onkosteru. Nič somnou nerobí, aj keď vie, že ma to dosť bolí. Mám strach či to nemá niečo spoločné s rakovinou krčka maternice.
  Ďakujem Vám za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  onkostery (onkocytológia) sa robí práve kvôli respektíve v rámci prevencie rakoviny krčka maternice. Takto vám veľmi ťažko môžem poradiť, musela by som poznať presný výsledok jednotlivých onkocytológií. Sú určité štádiá kedy sa už odporúča operácia, ak okrem toho máte ťažkosti požiadajte o výsledky a poraďte sa s iným lekárom. V tomto nemá cenu riskovať a radšej jeden názor navyše ako čokoľvek zanedbať. S potratom onkocytológia naozaj nesúvisí ani so silnou menštruáciou. Nepriaznivé je v tomto smere napríklad krvácanie po pohlavnom styku a priamo lokálny nález. Držím palce a rozhodne to nezanedbajte.