• Scca

    , Autor: Sisi2212

    Dobry den pan doktor, mohla by SCCA zvysovat uz dysplazia krcka maternice? Alebo SCCA na dysplaziu citlive nie je vobec? Ďakujem

    Dobrý deň, SCCA je antigén izolovaný z pečeňových metastáz epidermoidného karcinómu krčka maternice. Dysplázia krčka maternice v IV. štádiu už predstavuje karcinóm. Pokročilejšie štádiá nádorov sú asociované s vyššími hladinami SCCA. Na druhej strane treba povedať, že SCCA sa nachádza aj v normálnom dlaždicovom epitely, ako aj v nízkych koncentráciách v krvi každého človeka. Zvýšené hladiny SCCA tak môžu súvisieť so skvamocelulárnym karcinómom, ale takisto aj s nezhubnými ochoreniami. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.