Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,489 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletka po

  , Autor: KikuskaF

  Dobrý deň . Prosím vas v oktobri som užila prvýkrát tabletku po.. menzes mi prišiel cca 5 dni po užiti tabletky. Problém nastal pri ďalšom menzese, ktorý neprišiel.. od novembra menzes nikde , v januári som bola u lekára ktorý mi predpísal duphaston lieky .. po ňom mi menzes prišiel .. No tento mesiac je to zasa 3ti deň čo mi meškajú .. môže to byt z tej tabletky ?? Ak áno čo mam robiť aby sa mi konečne dostal cyklus do normálu? Ďakujem veľmi pekne za odpoved :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia má často vplyv na menštruačný cyklus, aj niekoľko mesiacov od užitia. Je to jeden z najčastejších vedľajších účinkov. Skôr by som u Vás uvažoval o hormonálnej antikoncepcii, počas ktorej by ste boli chránená a nemuseli zbytočne a často užívať núdzovú antikoncepciu a zároveň by sa cyklus upravil. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvacanie

  , Autor: Lucinka12345

  Dobrý deň želám , chcela by som sa opýtať..
  Tak začala by som tak že menštruáciu dostávam na 30/31/Max 32 deň.
  26.6 som mala zo začiatku nechránený sex , ale potom sa hneď použila ochrana, k vyvrcholeniu z mužskej strany nedošlo. A aj tak som si dňa 27.6 zobrala tabletku po . Menštruáciu som dostala do 5 dní od tabletky takže to bolo na 21 deň v menstruacnom cyklu ... do toho som dostala mykozu navštívila som minulý týždeň gynekologa kedy som už 7 deň krvácala.. užívam vaginálne tablety , masť a ešte jedne tabletky. Ale problém je ten že dnes už je to 12 deň a stále krvacám , nie silno ale jeden deň mám len špinenie a ďalší deň krv. A okrem mykozy mi zistil aj cystu.
  Neviem či ho je potrebné znova navštíviť alebo som si len poškodila menštruačný cyklus.. pretože určite za to môže aj tabletka po ktorá mi to narušila. Len neviem to krvácanie
  V podstate teraz niekedy by som ešte len dostala menzes pretože dnes by to bol 31 deň. Ale ja krvacám od 21 dňa . Alebo som dostala hneď po sebe menštruáciu ktoru by som dostala až tieto dni Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, medzi najčastejšie vedľajšie, či nežiadúce účinky núdzovej antikoncepcie je nepravidelné krvácanie, či špinenie, ako aj znepravidelnenie menštruačného cyklu. Takto, iba na základe opisu, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujete si to. Samozrejme, pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tabletka po a menstruacia

  , Autor: TK

  Dobrý večer. Prosim Vás, použivam už dlhšie duphaston na úpravu nepravidelnej menštruacie. Včera som mala nechraneny sex a chcela som si dať tabletku po len som dostala dnes menštruáciu, ktorú som čakala ešte vďaka duphastonu. Chcem sa spýtať môžem použiť tabletku po aj počas menštruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tým, že ste dostali menštruáciu deň po pohlavnom styku je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Síce tabletka emergentnej hormonálnej antikoncepcie sa dá užiť prakticky kedykoľvek, treba však zvážiť jej nutnosť a význam.

 • Escapelle

  , Autor: Barborela

  Dobre rano, ak by som uzila tuto tabletku po, môže mi to rozhadzat menstruaciu? Len jednu menstruaciu, alebo aj dalsie mesiace po tom ako ju užijem mi to moze spôsobiť nepravidlenu menstruaciu? Ak pouzijeme kondom a nespravi sa do mna, je tu riziko otehotnenia? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia (tabletka "po", Escapelle, Postinor,...) môže rozhádzať menštruačný cyklus aj na viacero mesiacov, záleží od viacerých okolností. Tabletka po sa má používať iba v nevyhnutných prípadoch. Kondóm patrí medzi bariérovú formu antikoncepcie. Pri chránenom pohlavnom styku s kondómom je riziko tehotenstva malé. Ak Vám kondóm nevyhovuje a uvažujete napríklad nad hormonálnou antikoncepciou, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tabletka po

  , Autor: odbornik6

  Dobry den v sobotu vecer nam praskol kondom vcera cca po,12 tich hodinach som si dala tabletku po asi po ,6,hodinach od uzitia tabletky ma zacalo bolet brucho a mam krce aj dnes je to normalne? Aka je sanca xe tabletka zabere? Prosim poradte dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tabletka po je takmer 100%, preto sa nemusíte obávať, že by gravidita pretrvala. Bolesti môžu súvisieť s jej užitím. Počítajte s nasledujúcou poruchou menštruačného cyklu. Menštruácia môže meškať ale taktiež môže prísť skôr ako ju čakáte.

 • žiadna menštruácia

  , Autor: petuska22

  Dobrý deň, vy už ste mi odpovedali na otázku aká je účinná tabletka po a dakujem za to :-) lenže moja menštruácia ešte nie je pravidelná a asi po 2 dňoch po tabletke po som dostala ako predmenštruačné bolesti v podbrušku (dokonca sa mi spravila na tvári vyrážka čo sa mi stáva pred menštruáciou) a trvá to už približne 5 dní. Asi týždeň po styku som si spravila test ktorý už po 5 dňoch ukáže či som v tom a je na viac ako 99% spoľahlivý. Mám tie bolesti pripisovať ku vedľajším účinkom tabletky po? Alebo čím to je?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tieto príznaky súvisia s hormonálnymi zmenami spôsobenými tabletkou Po. Úprava menštruačného cyklu môže trvať aj 3 menštruačné cykly.