Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,212 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletka po

  , Autor: KikuskaF

  Dobrý deň . Prosím vas v oktobri som užila prvýkrát tabletku po.. menzes mi prišiel cca 5 dni po užiti tabletky. Problém nastal pri ďalšom menzese, ktorý neprišiel.. od novembra menzes nikde , v januári som bola u lekára ktorý mi predpísal duphaston lieky .. po ňom mi menzes prišiel .. No tento mesiac je to zasa 3ti deň čo mi meškajú .. môže to byt z tej tabletky ?? Ak áno čo mam robiť aby sa mi konečne dostal cyklus do normálu? Ďakujem veľmi pekne za odpoved :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia má často vplyv na menštruačný cyklus, aj niekoľko mesiacov od užitia. Je to jeden z najčastejších vedľajších účinkov. Skôr by som u Vás uvažoval o hormonálnej antikoncepcii, počas ktorej by ste boli chránená a nemuseli zbytočne a často užívať núdzovú antikoncepciu a zároveň by sa cyklus upravil. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tabletka po a menstruacia

  , Autor: TK

  Dobrý večer. Prosim Vás, použivam už dlhšie duphaston na úpravu nepravidelnej menštruacie. Včera som mala nechraneny sex a chcela som si dať tabletku po len som dostala dnes menštruáciu, ktorú som čakala ešte vďaka duphastonu. Chcem sa spýtať môžem použiť tabletku po aj počas menštruacie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tým, že ste dostali menštruáciu deň po pohlavnom styku je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Síce tabletka emergentnej hormonálnej antikoncepcie sa dá užiť prakticky kedykoľvek, treba však zvážiť jej nutnosť a význam.

 • Escapelle

  , Autor: Barborela

  Dobre rano, ak by som uzila tuto tabletku po, môže mi to rozhadzat menstruaciu? Len jednu menstruaciu, alebo aj dalsie mesiace po tom ako ju užijem mi to moze spôsobiť nepravidlenu menstruaciu? Ak pouzijeme kondom a nespravi sa do mna, je tu riziko otehotnenia? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia (tabletka "po", Escapelle, Postinor,...) môže rozhádzať menštruačný cyklus aj na viacero mesiacov, záleží od viacerých okolností. Tabletka po sa má používať iba v nevyhnutných prípadoch. Kondóm patrí medzi bariérovú formu antikoncepcie. Pri chránenom pohlavnom styku s kondómom je riziko tehotenstva malé. Ak Vám kondóm nevyhovuje a uvažujete napríklad nad hormonálnou antikoncepciou, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tabletka po

  , Autor: odbornik6

  Dobry den v sobotu vecer nam praskol kondom vcera cca po,12 tich hodinach som si dala tabletku po asi po ,6,hodinach od uzitia tabletky ma zacalo bolet brucho a mam krce aj dnes je to normalne? Aka je sanca xe tabletka zabere? Prosim poradte dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tabletka po je takmer 100%, preto sa nemusíte obávať, že by gravidita pretrvala. Bolesti môžu súvisieť s jej užitím. Počítajte s nasledujúcou poruchou menštruačného cyklu. Menštruácia môže meškať ale taktiež môže prísť skôr ako ju čakáte.

 • žiadna menštruácia

  , Autor: petuska22

  Dobrý deň, vy už ste mi odpovedali na otázku aká je účinná tabletka po a dakujem za to :-) lenže moja menštruácia ešte nie je pravidelná a asi po 2 dňoch po tabletke po som dostala ako predmenštruačné bolesti v podbrušku (dokonca sa mi spravila na tvári vyrážka čo sa mi stáva pred menštruáciou) a trvá to už približne 5 dní. Asi týždeň po styku som si spravila test ktorý už po 5 dňoch ukáže či som v tom a je na viac ako 99% spoľahlivý. Mám tie bolesti pripisovať ku vedľajším účinkom tabletky po? Alebo čím to je?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tieto príznaky súvisia s hormonálnymi zmenami spôsobenými tabletkou Po. Úprava menštruačného cyklu môže trvať aj 3 menštruačné cykly.