• Bolesť pri styku

    , Autor: Emiiee

    Dobrý deň, pán doktor, už dlhodobo mávam bolesť pri styku. Začalo to pred niekoľkými mesiacmi kvasinkovou infekciou. Najprv som sa ju snažila vyliečiť voľnipredajnými liekmi (Canesten; Gynophilus), ale nakoniec som i tak skončila u svojej gynekologičky, keďže sa to nezlepšovalo. Tá mi povedala, že išlo o kvasinkovú infekciu spojenú s nejakým bakteriálnym prvkom a predpísala mi na 4 dni Polygynax. Po dobratí sa zdalo, že sa všetko vrátilo do normálu, ale po nejakom čase sa opäť vrátila bolesť a pálenie počas styku. Dobrala som preto zostávajúce tablety Polygynaxu, bolesť sa stratila a po chvíli bola znovu späť. Čo by ste mi poradili? Je možné, že je infekcia stále zle doliečená a preto ma trápia tieto bolesti? Iné znaky infekcie okrem pálenia počas styku nemám. Je potrebné preliečiť i partnera? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie okrem štandardného kultivačného vyšetrenia realizovať aj rozšírený mikrobiologický ster. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa však u Vás jednať aj o bakteriálnu vaginózu. Skúsiť si môžete aplikovať vaginálne probiotiká po dobu aspoň 10 dní.