• Styk po upt

    , Autor: Feroborba

    Dobrý deň, pán doktor, partnerka absolvovala pred týždňom UPT - kyretáž. Hojenie a celkový priebeh sa zdá byť v poriadku, v noci prišlo však k nerozumnému konaniu - úplne minimálnemu, no niekoľkonásobnému vniknutiu, bez vyvrcholenia. Riziko tehotenstva by malo byť vzhľadom na priebeh úplne mizivé, no pre dané okolnosti zvažujeme aspoň teraz čo najrozumnejšie kroky okrem vyvarovania sa podobne hlúpemu konaniu. Je možné úplne vylúčiť takéto riziko aj vzhľadom na časový interval od kyretáže, ak bol predtým cyklus štandardný (28dní), alebo je na mieste zvážiť "tabletku po", aj keď ide o takto veľmi nízku pravdepodobnosť. Za každú radu ďakujem.

    Dobrý deň, riziko otehotnenia je za daných okolností malé, hrozí však infekcia. Preto sa štandardne neodporúča mať pohlavný styk aspoň 14 dní od výkonu.