• význam magnézia v tehotenstve

    , Autor: bubulina

    Dobrý deň Pán doktor, prosím Vás, od 25.tt do 31.tt som bola hospitalizovaná pre skracujúci sa krčok , hroziaci predčasný pôrod.Po celý čas mi boli podávané Mg infúzie 3xdenne , aj mg tbl 3x1.Momentálne som 32.tt na mg tbl. 3x1. Dočítala som sa v /skúsenosti v zahraničí/že magnézium by sa nemalo podávať viac ako 7 dní, inak môže spôsobiť následky na kostiach dieťatka, tiež že nezabráni predčasnému pôrodu. Môžu hroziť môjmu bábätku nejaké negatívne následky po pôrode po zdravotnej stránke pre megadávky mg?
    Ďakujem!

    Dobrý deň, je pravda, že v zahraničí sa pri liečbe predčasného pôrodu magnezium veľmi nepoužíva. Štandardne sa používajú infúzie s 2g magnézia. Ak vysadíte magnézium do skončenia 34. týždňa tehotenstva, dieťa by nemalo mať žiadne abstinenčné príznaky.