Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,448 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Polyp

  , Autor: Kingi

  Dobry den. 26.11 som mala hysteroskopiu a kyretaz lebo som mala 10mm polyp v maternici. Dnes 17.11 som bola na kontrole a dr. Mi povedal ze sa mu dutina nepozdava ze ako keby tam volaco ostalo ze malo by sa to vycistit teraz ked budem mat prvu menstruaciu. Citologia dobra. Podla vas sa maternica este vycisti samotne? Totizto uz nerada by som isla zas na zakrok. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte ťažkosti, nevidím dôvod realizovať USG vyšetrenie tak skoro po zákroku. Výsledok môže byť navyše skreslený. Hysteroskopia je nadradená USG vyšetreniu dutiny maternice. Ak prebehol zákrok bez komplikácií, videokontrolou pomocou optiky hysteroskopu bolo všetko v poriadku a vrámci poučenia po zákroku Vám neboli zdelené žiadne informácie o nemožnosti odstrániť celý polyp, nemyslím si, že sa je čoho obávať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Polyp a tehotenstvo

  , Autor: ladvinka

  Dobrý deň. Pan doktor prosím Vás chcem sa spýtať,koncom septembra som bola druhý krát na hysteroskopii a robili mi kyretaz a odobrali polyp z maternici. Moja otázka je ,že či by dr videl pri operácii možné tehotenstvo. Menštruáciu som ešte stále nedostala. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, hysteroskopom sa vidí celý priebeh kanála krčka maternice a celá dutina maternice. Tehotenstvo by bolo určite spozorované a v takomto prípade by s najväčšou pravdepodobnosťou došlo k potratu. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Neustávajúce krvácanie z polypov?

  , Autor: Kofciatko

  Dobrý deň, 5.7.som mala poslednú menštruáciu, od 15.7. znovu slabo krvácam, nepomohla injekcia ani noretistheron. Pridal sa mi k tomu bakteriálny zápal maternice, na ktorý mi naslepo dal doktor po telefóne Suprax. Minulý utorok som bola na kontrole, pretože teploty neustupovali, bolesti boli síce znesiteľné, ale nedá sa povedať, že by som sa cítila dobre. Až na moje požiadanie lekár urobil odbery a výtery (šiesty deň brania ATB). Zápal maternice podľa výsledkov spôsobila uroplazma. ATB beriem ďalej (dnes 12ty deň). Cítim sa dobre, ale krvácanie neprestáva a podľa môjho lekára ho spôsobujú polypy v maternici - mám ich tam dva, 8mm a 9mm (našiel ich v apríli na preventívke, takto veľké - dovtedy mi nijaké problémy nespôsobovali). Naozaj môžu polypy v maternici spôsobovať takto dlhotrvajúce krvácanie (nie je silné, ale nie je to ani "len" špinenie). Polypy mi doktor vyberie, ale dohodli sme sa na október. To budem až do operácie pomedzi menštruáciu denno - denne krvácať? Je to normálne? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, polypy v dutine maternice môžu spôsobovať nepravidelné, nadmerné a dlhotrvajúce krvácania. Bude vhodné ich odstrániť vrámci jednodňovej chirurgie. Samozrejme, ak bude krvácanie a ťažkosti pretrvávať, zákrok bude potrebné realizovať aj skôr.

 • Bolesť v pravom podbrušku

  , Autor: Žužu32

  Dobrý deň, dlhodobo ma trápi bolesť v pravom podbrušku a v slabinách, podľa dr. je všetko v poriadku.. Podľa CT (kt.
  bolo doplnené neurológom ) mám zväčšený pravý vaječník + vynechal mi cyklus (doteraz pravidelný ale vždy spojený s krvácaním uprostred cyklu)
  Môžu mať bolesti v boku priamy súvis zo zväčšením vaječníka? Alebo je to vplyvom polypcystyckých ovarií?
  Žiadne ďalšie vyšetrenia doplnené nemám, zatial, info na googli radšej nehľadám, radšej sa informujem takto, keďže k mojej dr sa dostanem až o dva týždne.
  Vďaka za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe opisu sa Vám takto neviem objektívne vyjadriť. Samozrejme, bolesti v pravom podbrušku môžu súvisieť s prípadnou patológiou na pravom vaječníku. Ak je vedľajším nálezom CT nález na vaječníku, je potrebné realizovať aj vaginálne palpačné vyšetrenie, ako aj gynekologické USG vyšetrenie, prípadne realizovať vyšetrenie krvi na vybrané onkomarkery. Na základe výsledkov sa následne určí ďalší postup.

 • Špinenie mesiac po hysteroskopii

  , Autor: Jaweria

  Dobry deň volám sa Katka ..a 10.1.2022 mi bola robená hysteroskopia nakoľko som mala polypi v maternici...o 5 dní neskôr som dostala menzes po hysteroskopii..od 9.2 špinim a to mám dostať menzes okolo 16.2...ten istý problém som.mala aj predtým zákrokom preto my odporučili hysteroskopiu no ako vidím ako keby sa nič nezmenilo ... opäť pred menzesom špinim naozaj dlho ...sex po hysteroskopii som mala po 3 a pol týždni. Po zákroku...myslíte si že mesiac po hysteroskopii je normálne špiniť už niekoľko dní??? Ďakujem... PS...vraj polypi som nemala v maternici ale v kanáli krčka maternice


  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dňom zákroku u Vás začal nový menštruačný cyklus, bez ohľadu na to, v ktorom dni cyklus ste pred zákrokom boli. Teda deň zákroku si trebalo rátať ako prvý deň menštruácie. Po zákroku je špinenie 7 - 10 dní v poriadku. Ďalšia menštruácia sa po zákroku dostaví po 4. - 6. týždňoch, takže sa u Vás aktuálne môže jednať o štandardnú, prvú, menštruáciu od výkonu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Polyp

  , Autor: ladvinka

  Dobrý večer pán doktor. Pred pár dňami mi v nemocnici odstránili polyp z maternice. Nekrvacala som,len som trochu spinila. Chcela by som sa Vás opýtať,že kedy mi príde menštruácia. Chodila mi pravidelne šiesty deň v mesiaci. Či tento zákrok mi to niako ovplyvní a posunie alebo čo. A ešte by som chcela vedieť,kedy by som mohla začať cvičiť. Cítim sa dobre. Ďakujem za odpoveď. Pekný zvyšok večera.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bola u Vás okrem polypektomie realizovaná aj kyretáž, menštruácia sa štandardne dostaví o 4 - 6 týždňov od výkonu. Ak už nekrvácate, ani nešpiníte, môžete začať s pravidelným cvičením.