• Ovulacia-otehotnenie

    , Autor: matulka537

    Dobrý deň . mám otázku ohľadom možnosti otehotnenia. Dňa 8.10 som mala nechránený pohlavný styk. S partnerom sme si dávali pozor a však stať sa mohlo čokoľvek. Dňa 20.10 som dostala štandardne menštruáciu. Krvácanie bolo ako vždy . Teraz by som mala mať po správnosti ovuláciu no mam zmiešane pocity, jemne ma bolí podbruško a mam citlivejšie prsia. Takéto príznaky som pri ovulácií nikdy nemala, skôr zvyknem mať zvýšený výtok a jemne špiním. Neviem či je to bežné. Je možné že som otehotnela aj napriek menštruácií ktorá bola? A už by mi dajme tomu dnes test ukázal tehotenstvo? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Niektoré ženy počas prvých týždňov tehotenstva špinia v pravidelných intervaloch pripomínajúcich menštruáciu. Za daných okolností by už mal byť tehotenský test pozitívny. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.