• Ovulácia

    , Autor:

    Dobrý deň,
    3 mesiace sa pokúšame o bábätko,som po vysadeni HAK po 5 rokoch. Cyklus mi nabehol pravidelný ako hodinky presne 28 dní. Užívam femibion 1 kúpila som si posledné 2 mesiace aj ovulačné testy robím si ich od 10 dňa cyklu po 16- ty avšak ani jeden mi nevyšiel pozitivny neviem prečo. Prvé dva mesiace som mala v strede cyklu aj príznaky ovulácie bolesť v podbrušku,boľavé prsia tretí mesiac už nič. Viem, že je to ešte skoro na paniku,len mám trochu obavu či nemá problém sa telo naštartovať po HAK. Už mám jedno dieťa má 13 rokov vtedy som otehotnela veľmi rýchlo.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, aj keď máte po vysadení HAK pravidelný menštruačný cyklus, ovulačný cyklus nemusí byť pravidelný, prípadne je možné, že k ovulácii nedochádza. Pri snažení sa otehotnieť odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk 2 - 3 krát týždenne. Pokračujte v užívaní spomínaných tehotenských vitamínov. Ak sa Vám nepodarí za daných okolností otehotnieť do polroka až roka, bude potrebné hľadať príčinu.