Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Stafylokok

  , Autor: paula01

  Dakujem za odpoved dnes moj doktor nepracuje, bola tam iba sestra ktora mi povedala ze my vysiel ster z posvy stafylokok epidermdis a ze v takom malom mnozstve ze nerobili citlivost a ze mam dalej uzivat Macmiror. Moj problem je ze nemam ziadne tazkosti ako palenie a podobne iba hlienovity zlty( zlto zeleny) vytok v malom mnozstve tak ani neviem ci mi Macmiror zabera pretoze sam ma zltu farbu a vyteka, no pred mesiacom som ho uzivala na radu doktora iba 5 kusov a vytok sa vratil. Som 21tt mala som uz 4 potraty mam jedno dieta a aj teraz sme sa uz dostali daleko tak mam strach aby sa nieco nezanedbalo. Co by ste poradil? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, staphylococcus epidermidis je prirodzenou súčasťou pošvovej mikroflóry a nie je ho potrebné preliečovať. K spomínanému výtoku sa V8m neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorého v prípade akýchkoľvek nejasností alebo pretrvávania ťažkostí navštívte.

Podobné otázky

 • Ureaplasma parvum

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 33 rokov a dlhodobo mám gynekologické problémy - baktérie (stafylokoky, streptokoky, e. coli) a mykózy. Bola mi zistená ureaplasma parvum a nakolko mám oslabenú imunitu zrejme mi spôsobuje problémy. Dostali sme doxyhexal 100 na 20 dní 1xdenne - mám 48kg a partner 75kg. Dnes som vzala už 4 tabletku a zatial žiadna zmena. Všade čítam že na ureaplasmu sa berie 200mg denne. Môžem si skúsiť navýšiť dávku - 100mg 2xdenne alebo máme pokračovaț podľa pokynov lekára? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazmy môžu byť aj normálnou súčasťou vaginálnej flóry. Nie za každých okolností ich treba liečiť. Ak však máte ťažkosti, je vhodná antibiotická liečba, ktorá Vám bola predpísaná. Môžete si aplikovať aj vaginálne probiotiká. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Sreptococcus aureus mrsa pri kultivácií z pošvy

  , Autor: Andrea_001

  Dobrý deň pán doktor,
  pri kultivácií z pošvy mi bol zistený streptococus aureus mrsa. Je rezistentný a nezaberajú naňho antibiotiká.

  Som tehotná a som v 29 + 5 tt. Chcem sa opýtať, či zlatý stafylokok nebude mať nejaký vplyv na plod a potom aj po narodení bábätka, či tam nenastanú nejaké komplikácie. Mám teraz dosť veľké obavy a strach. Nechápem, odkiaľ som ho mohla získať. V nemocnici som nebola nikdy hospitalizovaná. Dá sa to vôbec nejako liečiť, keď antibiotiká naňho nezaberajú?

  Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, MRSA by nemal byť pre nekomplikované tehotenstvo nebezpečený. Infekcie MRSA sa delia na získané v nemocnici (HA-MRSA) a získané v komunite (CA-MRSA), keďže v populácii sa vyskytuje pomerne hojne. Do pošvy sa Vám MRSA dostal najpravdepodobnejšie zanesením. Nemuseli ste ležať v nemocnici. Stačí, že ste boli na verejnom WC, zdieľate uteráky alebo holiace strojčeky s inými ľuďmi, ... Tento typ infekcie MRSA môže vzniknúť aj vinou nedostatočnej hygieny, ako je časté alebo nesprávne ručné pranie. Skúsiť môžete preparáty s koloidným striebrom. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Stafylokok

  , Autor: Kacenka1991

  Ok,ďakujem veľmi pekne za odpovede..
  Ešte mi napadlo gynekológ mi predpísal betadine cipky môžem si ich tiež aplikovať?

  Ďakujem ešte raz za všetky Vaše odpovede

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je vhodné si aplikovať naraz viacero preparátov a prípravkov. Betadine čapíky môžete používať, nie však súčasne s inou vaginálnou liečbou.

 • Stafylokok

  , Autor: Kacenka1991

  Veľmi pekne ďakujem pán Dr.za promptnú odpoveď.
  Ešte by som sa chcela opýtať,tie zmeny na krčku môžu byť teda vplyvom tých vytokov (ako zapal krcku)?
  Keďže nie je prítomný HPV vírus?

  A posledná otázka,aké probiotika by ste mi prosím doporučili?
  Užívala som Gynoflor asi 2 roky dozadu a spôsobil mi mykozu...
  Ďakujem ešte raz za Vaše odpovede

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, HPV vírusov je niekoľko stoviek, vírus môže prísť, urobiť zmeny buniek na krčku a zmiznúť. Vyšetrujú sa iba vysokorizikové a niektoré strednerizikové typy, takže nemusí byť zachytený typ HPV vírusu. Príčin výtokov môže byť naozaj viacero, ako som Vám už aj spomínal. Obvodný gynekológ Vám môže predpísať Gynoflor, prípadne si môžete kúpiť voľnopredajný preparát vaginálnych probiotík, ktorých je na trhu veľa. Nemám nejaký konkrétny obľúbený preparát. V lekárni Vám budú vedieť lepšie poradiť.

 • Stafylokok

  , Autor: Kacenka1991

  Dobrý deň pán doktor,
  minulý týždeň som Vám opisovala môj problém aj ste mi odpísali.
  Neviem ci mam znova opisovať celú situáciu alebo sa viete k našej komunikacii dostať..
  Dnes mi prišiel výsledok z hystologie co sa krcka maternice týka,lahka dysplazia..doporučená kontrola o 6 mesiacov kvôli onkocytologii.
  Pre istotu to teda zhrniem..biele vytoky,kultivacia negatívna,ster z krcka negatívny,HPV vírus nemám, u urológa zistený stafylokok a enterokok.
  Preliecena 10dnovymi antibiotikami doxyhexal 200mg,kontrola mocu budúci týždeň.
  Vytoky ale stále pretrvávajú,chcela by som sa informovať aký postup by ste navrhol,čo užívať a ci si myslíte že tie vytoky môžu byť teda z tých mocovych ciest (doxyhexal co som čítala nie je na liečbu stafylokoka).

  Ďakujem krasne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako som Vám už spomínal, výtoky môžu byť spôsobené teraz porušením vaginálnej mikroflóry vplyvom antibiotík, ktoré ste užívali. Cytologické vyšetrenie treba skontrolovať podľa odporúčania, vzhľadom k nálezu dysplázie mierneho stupňa. Vzhľadom k nálezu bunkových zmien na krčku maternice si môžete kúpiť a aplikovať RegreSIL alebo DeflaGyn. Vzhľadom k výtokom si najprv skúste realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami, absolvujte vyšetrenie moču podľa odporúčaní.