• klebsiella oxytoca a streptokok agalactiae

    , Autor: Zuzana 1993

    dobry den som v 1 trimestri konkretne 7 tyzden po vysetreni mi oznamila pani doktorka ze mam streptokoka a klebsielu oxytoca dala mi antibiotika suprax 200 mg a rosalgin na vyplach... zaujimalo by ma ci to nemoze mat vazny dopad na plod takato liecba antibiotikami dakujem pekne

    Dobrý deň, používanie Supraxu počas tehotenstva, zvlášť v 1. trimestri, vyžaduje starostlivé zhodnotenie pomeru prínos/ riziko. Na plod to nemusí mať žiadny dopad. Väčšinou to v I. trimestri funguje v zmysle všetko alebo nič. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.