• Spadnutý vaječník

    , Autor: Smajluska

    Dobrý deň pán doktor,

    som 1 rok po cisárskom reze, synček bol otočený priečne. Bola som na kontrolnom sono vyšetrení a doktor mi povedal, že mám spadnutý vaječník pod maternicou. Viac mi k tomu nepovedal, ani ja som sa neopýtala. Chcela by som ešte 1 bábätko. Môžem napriek tomu ešte otehotnieť? Nebude mi to robiť problémy? Ak by sa mi podarilo čím skôr otehotnieť budem mať tiež druhý pôrod sekciou? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, celkom nerozumiem pojmu "spadnutý vaječník". Ak nie je prítomný žiaden cystický útvar na vaječníku, ani iné patológie, nevidím dôvod, prečo by ste nemohli otehotnieť. ˇo sa týka vedenia pôrodu, máte prakticky na výber, či chcete rodiť sekciou, alebo ak budú splnené podmienky, či budete chcieť rodiť spontánne. Teraz je však ešte veľmi skoro a predbežne o tom hovoriť.