Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nepohodlie

  , Autor: Miška_1109

  Dobrý deň, je normálne ak citim také nepohodlie po sprche alebo po styku? Liečila som sa z mykózy vyše pol roka čiže už ani neviem ako sa tam dole mám cítiť. Výsledky z kontoly som mala v poriadku a nemám žiaden hrudkovitý vytok ani pálenie ale sem tam po sprche alebo po styku mám také nepohodlie a cítim také trošku pálenie ale neviem či len som na to nebola zvyknutá a nedomýšľam si, pretože reálne som z toho v strese a bojím sa aby sa to nevrátilo. Každopádne otázka je či po tak dlhej dobe liečenia je možné cítiť mierné nepohodlie po sprche a styku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u Vás jednať o dyskomfort spôsobený vaginózou po dlhodobom a opakovanom užívaní antibiotickej liečby. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami.

Podobné otázky

 • Neznesiteľné bolesti v pošve

  , Autor: Angie5555

  Dobrý deň. Mám 22 rokov a už cca 8 rokov trpím každoročnými a posledné dva roky aj každodennými až neznesiteľnými bolesťami zvonka aj vo vnútri pošvy. Hneď ráno ako vstanem, tak pri a po vymočení ma sprevádza nehorázne pálenie a rezanie, a potom sa to ťahá so mnou celý deň. Do toho zakaždým nesmie chýbať svrbenie také až sa tam mám chuť vyškriabať do krví.Najhoršie je to nepohodlie už len pri bežných činnostiach ako aj v práci či niekde vonku, keď mám také bolesti v nej, v podbrušku, ktoré vystupujú až do chrbta, že sa mám chuť len zvaliť do klbka a tak ostať až dokým nezaspím. Tento rok som zmenila aj gynekológa kvôli sťahovaniu, no ten predtým mi prišiel len na kvasinky, predpísal mi tabletky, podotýkam antibiotiká ako inak a mastičku. Počas užívania sa to ešte viac zhoršilo. Ešte predtým ma ale poslal aj k urológovi, no ten tam videl mierny zápal a zas len antibiotiká. Odvtedy som začala mať aj pravidelné bolesti brucha, každodenné a bolesť v konečníku a začali sa mi na vagíne aj konečníku objavovať také drobné malé výrastky aj keď on tvrdil, že tam nič nie je. Bolesť v konečníku sprevádzajú rovnaké príznaky ako v pošve. Neustále pálenie a svrbenie a taktiež tie drobné výrastky sú cítiť aj na dotyk malé a vypuklá a pri konečníku dokonca aj viditeľné okom. Bolesti v pošve som si utlmovala s volne predajnou mastičkou na kvasinky, ktorá fungovala len krátkodobo a na konečníku som nevenovala až takú pozornosť, pretože som si myslela, že to zmizne. Terajší gynekológ ku ktorému chodím, my urobil vyšetrenia aj na krv, aj na moč, ešte aj ster. A predpísal mi antibiotiká, zas...a vaginálne tablety. No tie bolesti sa zhoršili ešte viacnásobne. Pár dní sa už nemôžem vymočiť bez takých bolestí, až mi to príde že ma režú. Dnes som bola u neho znova s výsledkami z predchádzajúcich vyšetrení a výsledky boli negatívne. Takže žiadny zápal ani baktéria ani kvasinky, dokonca ani na tie drobné výrastky, ktoré tam mám stále nepovedal nič také, ale že tam nič nevidí. No bolesti stále pretrvávajúce... Tak ako v nej, tak aj v konečníku už dobrých pár mesiacov. Na to si len začudovanie povzdychol a predpísal mi zas akési vaginálne tablety, že tie by mi už mali istotne pomôcť o čom ja silne pochybujem a že s tým konečníkom mám ísť k obvodnej. Dávnejšie som bola aj u obvodnej aj na gastre a stále nič. Už neviem ako ďalej...už mi nezaberá nič, ani nijaká tabletka na utlmenie či ten krém alebo mastičky na konečník a po novom mi zas začali aj bolesti v bruchu. Neviem či by mi pán gynekológ bol ochotný poskytnúť mi aj iné vyšetrenia, napríklad že by sa pozrel hlbšie než len z vonku ako to spravil naposledy, len za sekundu a neochotne akoby ho to ani nezaujímalo. Nechcem si zbytočne kupovať volne predajne lieky, ktoré aj tak neviem či by zabrali a keď tak musím stále premýšľať aj nad tým či by to nemohli byť kondylómy, pretože tie sa môžu prenášať aj cez pošvu až ku konečníku. Alebo aký špecialista by mi ešte dokázal poradiť keď nie gynekológ.
  Veľmi pekne vám vopred ďakujem za odpoveď...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, istotne pochopíte, že bez videnia nálezu sa objektívne neviem bližšie vyjadriť. O kondylómy sa teoreticky môže jednať, môžete mať aj endometriózu. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viac, takto sa však ozaj objektívne vyjadriť neviem. Ak Vám nedokáže poradiť Váš obvodný gynekológ, navštívte vyššie nemocničné zariadenie.

 • "niečo na krčku maternice"

  , Autor: ja-kassiopea

  Dobrý deň, na krčku maternice som si nahmatala maličký útvar asi veľkosti špendlíkovej hlavičky. Neviem, čo to môže byť, na dotyk je to akoby "drsné", možno ako chrasta, ťažko povedať, keďže som to nevidela a našla som to, lebo som cítila akési nepohodlie.. Asi to tam nemá byť, však?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nie, nie je to normálny nález. Doporučujem návštevu gynekológa.