• Zápal

    , Autor: Barika

    Dobrý deň pán doktor .
    Asi 3 dni po novom roku sa mi pri pošve spravil taký ako vred len to bolo napuchnute a bolelo bola som s tým aj u doktorky (len nie u svojej keďže môj doktor je PN a aj zastupujúci vtedy bol )dala mi na to masticku do vnútra aj z vonka po doučovaní asi 9 dni nato má začalo svrbiet a páliť (rezať ) v pošve keďže môj gynekológ neordinu kvôli ochoreniu a zastupujúci je len na objednávku tak som isla do lekárne kde mi poradili masticku a tabletky idelin beliema po doučovaní to prestalo na pár dni no znovu sa to objavilo . Svrbenie už nemám ale skôr pálenie a rezanie ako keby a keď som si dnes dala tabletku zo spodu už ako keby som bola aj napuchnuta a mám to aj začervenané a momentálne som aj dostala menzes viete mi poradiť čoby zabralo aspoň do pondelka kým sa dostanem už svojmu gynekológovi ? Počas Silvestra sme boli vo vírivke mohlo mi niečo tam uškodiť ?

    Dobrý deň, počas menštruácie sa vaginálne infekcie liečiť nedajú, skúsiť si zvonku môžete aplikovať Canesten krém. Po skončení menštruácie bude vhodné realizovať výter z pošvy na kultiváciu a dla výsledku následne nasadiť liečbu. Odporúčam po skončení liečby realizovať kúru vaginálnymi pribiotikami, ktorú môžete realizovať aspoň každé dva tri mesiace. Áno, vírivka, alebo kúpaliska, či wellness centrá sú častým zdrojom vaginálnych infekcií.