• Stav po kyretáži

    , Autor: Prelka12

    Dobrý deň p. doktor, mám 35 rokov, 1 pôrod za sebou, 26.11. som podstúpila hysteroskopiu s kyretážou, nakoľko mávam vysokú sliznicu pred menštruáciou (20mm). Pred kyretážou som mala menzes dlhý vždy 3 max. 4 dni, žiadne bolesti ani špinenie medzi cyklami. Po kyretáži som dlho špinila pred prvou menštruáciou a teraz pred druhou menštruáciou mám bolesti v podbrušku, čo som tiež nezvykla mávať. Je to normálne? Výsledok z kyretáže bol v poriadku.
    Pán doktor mi ešte povedal, že ak bude silnešia menštruácia pretrvávať, mám zvážiť užívanie duphastonu alebo minervu. Čo je prosím lepšie riešenie? A takisto ma zaujíma, či je to nutné. Ďakujem.

    Dobrý deň, mierne bolesti v podbrušku sa pred menštruáciou môžu vyskytovať. Ak neplánujete otehotnieť, vhodnou formou by bolo aj hormonálne vnútromaternicové teliesko, ktoré by tlmilo rast sliznice ako aj intenzitu krvácania. Možností liečby je viacero. Samozrejme, je možné, že dôjde k úprave cyklu a nebude nutná žiadna ďalšia liečba.