Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,355 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Výplach rosalgin

  , Autor:

  Dobry deň pán doktor v tehotenstve ak chcem použiť výplach rosalgin na kvasinkovu infekciu môže sa použiť len na vonkajšie použitie alebo aj na vnútorne ? Lekárnička ma varovala že to musí byt len vonkajšie použitie kvôli tomu aplikátoru ten vraj nemôže ísť dovnútra v tehotenstve. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od viacerých okolností, pri opatrnej aplikácii si môžete realizovať vaginálny výplach aj v tehotenstve.

Podobné otázky

 • Podráždenie po Macmirore

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor. V pondelok som si zaviedla posledny macmiror(12 dni celkovo) lebo mi zistili enteroccocus a e.coli. Od vyuzivania cipkov pocitujem stale mierne palenie a svrbenie, zacervenali mi male pysky, aj ten vstup do posvy, 4 dni (2 dni pocas liecby macmirorom a 2 dni po liecbe) som si robila vyplach rosalginom a najma oplach zvonku, nemohlo mi to scervenanie a podrazdenie sposobit aj rosalgin? Stale sa mi tvori biely povlak pri vstupe do posvy najma na malých pyskoch. O 2 dni mam dostat menzes, mam pockat do kontroly alebo si nieco na to dat? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam ešte liečbu vaginálnymi probiotikami. Ak má prísť menštruácia do 2 dní, je vhodnejšie na ňu počkať a až následne realizovať liečbu.

 • Výtok a svrbenie

  , Autor:

  Dobrý deň, od včera mi začal taký žltkastý výtok tuhšej konzistencie a pociťujem mierne svrbenie, 2-3 dni pred začiatkom menštruácie. Neužívam žiadnu formu HAK a nikdy som nemala žiadne takéto problémy, mám len jedného sexuálneho partnera. Moja gynekologička čerpá teraz dovolenku, preto sa obraciam na Vás s prosbou o radu. Myslíte, že bude stačiť výplach Rosalginom alebo sa to prirodzene upraví menštruáciou? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vaginálny výplach Rosalginom si realizovať môžete. Ďalšiu liečbu by som však vzhľadom k blížiacej sa menštruácii neaplikoval. Vyčkajte do skončenia menštruácie, ak ťažkosti budú pretrvávať naďalej, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Polygynax

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Dnes mi bol predpísaný liek Polygynax a rada by som sa informovala, či je potrebné robiť pred zavedenkm čipku do pošvy aj výplach Rosalginom alebo sa to naopak neodporúča, nakoľko v prívalovom letáku lieku je písané, že počas liečby je dobré vyhnúť sa sprchovaniu intímnych partií a podobne. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pred užitím Polygynaxu je prakticky jedno, či si vaginálny výplach zrealizujete alebo nie. Dôležité je ho neaplikovať po zavedení čípku. Môžete si urobiť jeden vaginálny výplach v začiatku liečby pred aplikáciou prvého čipku, potom to už nie je potrebné. Vyhýbanie sa sprchovaniu intímnych partií je dôležité preto, aby ste si nevypláchli rozpustený čípok z pošvy a tým znehodnotili liečbu.

 • Výtok v tehotenstve

  , Autor:

  Dobrý deň,

  som v 25. tt a trápi ma žltý výtok. Nezapácha, nič nesvrbí, ale dosť ma to obmedzuje a je to nepríjemné. Tento výtok som mala už aj pred otehotnením, ale nijako som to neriešila....teraz v tehotenstve je to už ale ako keby vo väčšom množstve. Čo by ste mi, prosím, poradili? Výplach, tabletky? Čo je bezpečné? Alebo to vôbec neriešiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výtok je v tehotenstve pomerne častý. Môžete si skúsiť realizovať vaginálny výplach Rosalginom. Odlsedujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Výplach

  , Autor:

  Dobrý deň. Pred týždňom som doužívala výplach Clogin. No zase sa mi vrátili ťažkosti. Môžem začať používať výplach Rosalgin? Po týždni od liečby iným cloginom? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Rosalgin môže vyskúšať, ale osobne si myslím, že vhodnejšie je navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe výteru z pošvy nasadí potrebnú liečbu.