• Enterococus faecalis a e.coli

    , Autor: Mária03

    Dobrý deň, dlhodobo - už 4 roky mám opakované ťažkosti- pociťujem občasné pálenie, svrbenie a mám pernamentne žltkastý výtok a bola som aj dlhodobo liečená antibiotikami (a všelijakými inými liekmi na predpis) z ktorých som minulý rok dostala klostrídium (z neho som vyliečená), tentokrát zo špeciálnej kultivácie vyšlo, že som pozitivna na enterococus faecalis a e.coli. (poznamenám, že s priateľom nepraktizujeme análny styk a mám hemoroidy). Doktorka mi teraz predpísala Macmiror na 14 dní. Chcem sa opýtať či tých 14 dní postačuje na vyliečenie sa a zároveň či mi to flórú už úplne nezruinuje taká dlhá liečba. Dnes, na 10.deň začínam s výplachom s Rosalginom na 7 dní. Súčasne dlhodobo užívam per os probiotiká. Treba nejako preliečiť aj partnera? On nepociťuje žiadne ťažkosti. Ku tomu tiež dlhodobo mám taký biely povlak na malých pyskoch a pri vstupe do pošvy. Čo by to mohlo byť? Treba zobrať ster aj z pyskov a dať na kultiváciu tento povlak aj keď mi vyšlo ze mykózu nemám? Mám 29 rokov, rafinovaný cukor neprijímam. Užívam Imunor. Čo by ste mi, prosim Vás, poradili. A hlavne, čo po liečbe s Macmirorom a Rosalginom. Už som zúfalá z tohto kolotoču. Ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň, zjavne sa u Vás jedná o bakteriálnu vaginózu. Opakované dlhodobejšie antibiotické kúry Vám k tomu dopomohli tiež. Aplikujte si vaginálne výplachy napríklad aj spomínaným Rosalginom. Vo vašom prípade je veľmi dôležité užívanie probiotík, nie však per os, ale vaginálne probiotiká, ktoré spôsobia úpravu vaginálnej mikroflóry, hlavne posilnia prítomnosť laktobacila. Klasicky užívané probiotiká sa do pošvy nedostanú a nemajú vplyv na úpravu vaginálneho mikrobiómu. Kúru vaginalnymi pribiotikami opakujte v pravidelných intervaloch.