• Nepravidelna menstruacia po skonceni dojcenia

    , Autor: zizzi

    Dobry den, pan doktor, chcela by som sa opytat: rodila som v decembri 2019, dojcila som do konca augusta 2020. Po 3 mesiacoch od porodu som uz dostala menstruaciu, ktora bola relativne pravidelna (+/- par dni). No, odkedy nedojcim som menstruaciu este nedostala. Menstruacia mi meska, ale podla domacich testov tehotna nie som. Moze toto omeskanie sposobit tato zmena, ze uz nedojcim? Dakujem za odpoved. Pekny den.

    Dobrý deň, áno, obdobie kojenia, ako aj obdobie po ňom je pre organizmus hormonálnou zmenou. Menštruácia môže byť ešte nepravidelná, alebo sa nemusí dostaviť, teoreticky aj niekoľko mesiacov. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý môže menštruáciu prípadne aj vyvolať.