Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,625 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Maternica

  , Autor:

  A este by som sa chcela pitat ake su priznaki rakovina maternice ? Lebo jasom krvacala a stratila krv iba jeden den pretym som sa iba spinila ,,,

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, žena nemusí mať žiadne ťažkosti, alebo môže občasne zakrvácať, alebo na ultrazvuku je viditeľná vysoká sliznica v dutine maternice, prítomné môže byť krvácanie po pohlavnom styku.

Podobné otázky

 • Potrat

  , Autor:

  Dobrý deň v cera som bola na pohotovosti z dôvodu slabého krvácania 5tt+5 bolo vidieť vak vo veľkosti 8,5mm. Vecer sa už krvácanie rozbehlo naplno boli prítomné aj veľké krvné zrazeniny a silné kŕče, takže podľa všetkého prišlo k potratu. Dnes už krvacam len slabo. Kedy by som mala ísť na ďalšiu kontrolu? Stačí ísť až keď krvácanie prestane?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, či naozaj došlo k spontánnemu potratu, či sú prítomné reziduá po potrate a je nutné maternicu vyčistiť alebo sa maternica vyčistila sama. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Pobolieva nie vaječníkov

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať že keď som 7 mesiacov po pôrode ...a pobolievaju má vaječníky a aj sem tam maternica ....môže to byť normále ??? Či nie bojím sa veľmi ☹️

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí možnú príčinu Vašich ťažkostí a stanoví ďalší postup.

 • Po operácii vaječníkov

  , Autor:

  Dobrý deň prajem pán doktor, dopĺňam príspevok k operácii vaječníkov a ich odstránení došlo v 47 r. Hormonálny profil dlhšie nebol robený. Zostala maternica, pred tym nebolí žiadne
  podobne problémy, cysty... A chcem sa opýtať, ak zostala len maternica plní ešte v tele nejakú funkciu ? Prípadne potrebuje niečo dopĺňať si z organizmu (výživu...) ? Som Vám veľmi vďačná za Vašu odpoveď. Pekný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám boli odstránené vaječníky, menštruáciu mať nebudete. Maternica, respektíve závesný aparát maternice, plní funkciu stabilizácie panvového dna, aby nedošlo k poklesu orgánov malej panvy a prepadnutiu pošvy, poprípade močového mechúra.

 • Po operácii vaječníkov

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať. Po operácii oboch vaječníkov (pre cystu), zostala len maternica, môže byť to mať za následok niekoľko ročne zdravotné problémy a zhoršený zdravotný stav ? Ak boli naplastie na hormonálnu náhradu trocha to pomohlo ale potom z viacerých len nežiaduce účinky (bolesť hlavy, bolesť brucha, pocit na zvracanie, priberanie, zapáli a mykóza) s tým spojene aj zdravotné problémy psychickeého charakteru. Do doby kedy boli operované, nič podobne nebolo. Prosím o radu alebo aj môže mať súvis že zostala len maternica ?
  Ďakujem Vám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak dôjde k odstráneniu oboch vaječníkov u ženy pred 45 - 50 rokmi, ktorá predtým normálne menštruovala, má to celkový vplyv na ženu. Vaječníky produkujú hormóny, ich odstránením (z rôznych medicínskych príčin) došlo k umelo vytvorenému prechodu. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, hlavne hormonálny profil, neviem sa Vám takto objektívne vyjadriť. Existuje viacero foriem hormónovej substitučnej liečby, nie každej žene sadne každý preparát. Pri ťažkostiach je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • UPT

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor. Bola som na kontrole po tomto zákroku na 21 deň. Chcela by som sa spýtať ,či môže na vajecniku vzniknúť cysta ( alebo je to krvná zrazenina po zákroku) cysty som pred zákrokom nemala žiadne. Aspoň mi lekár nikdy nič nepovedal a to chodím na prehliadky pravidelne. Mám aj krvnú zrazeninku po tom zákroku v maternici. Môže sa to všetko vstrebat? Doktor mi nechcel dať injekciu ( na stiahnutie aby sa to vyčistilo ale povedal ,že ak to neprejde o 14 dní pôjdem znovu na kyret. Neviem čo si mám myslieť o tom. Dávam si alchimilku a thiamin. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, objektívny kontrolný USG po zákroku má zmysel robiť až po menštruácii, kedy sa maternica môže vyčistiť aj sama. Čo sa týka cysty na vaječníku, neviem sa Vám k tomuto takto vyjadriť. Je môžné, že sa jedná iba o folikul, ktorý sa už pri kontrolnom USG nemusí vyskytovať. Nesúvisí však so samotným zákrokom.