• tlak v podbrusku

    , Autor: Matík

    Dobrý deň,
    Už som Vám spomínala to, že pri pohlavnom styku keď ide penis hlbšie pociťujem tlak v podbrušku a potom aj na pravom vaječníku. Odpovedali ste mi tým, že tlak je spôsobovaný naťahovaním závesného aparátu maternice a pošvy pri tlaku na maternicu. Môže tento tlak byť spôsobený tým, že mi gynekologička našla voľnú tekutinu v podbušku a penis ju pri hlbsom styku dráždi a po čase keď sa tekutina vstrebe by ten tlak mal prejst? Alebo ako viem predísť tlakom a nepríjemnostiam pri sexe? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, s voľnou tekutinou to nesúvisí. Takto je však veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Môžete mať endometriózu, alebo pozápalovo stuhnutejšie prarametriá, teda oblasť závesného aparátu maternice. Záleží tiež od vybavenia partnera. Voľná tekutina sa v bruchu v istom množstve môže nachádzať, väčšie množstvo je však odrazom patológie, môže to byť stav po prasknutí cysty. Odsledujte si to, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.