Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,387 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • tlak v podbrusku

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Už som Vám spomínala to, že pri pohlavnom styku keď ide penis hlbšie pociťujem tlak v podbrušku a potom aj na pravom vaječníku. Odpovedali ste mi tým, že tlak je spôsobovaný naťahovaním závesného aparátu maternice a pošvy pri tlaku na maternicu. Môže tento tlak byť spôsobený tým, že mi gynekologička našla voľnú tekutinu v podbušku a penis ju pri hlbsom styku dráždi a po čase keď sa tekutina vstrebe by ten tlak mal prejst? Alebo ako viem predísť tlakom a nepríjemnostiam pri sexe? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s voľnou tekutinou to nesúvisí. Takto je však veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Môžete mať endometriózu, alebo pozápalovo stuhnutejšie prarametriá, teda oblasť závesného aparátu maternice. Záleží tiež od vybavenia partnera. Voľná tekutina sa v bruchu v istom množstve môže nachádzať, väčšie množstvo je však odrazom patológie, môže to byť stav po prasknutí cysty. Odsledujte si to, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Folikul

  , Autor:

  Dobry den,
  Chcela by som sa spýtať, či keď vnikne penis hlbšie do vagíny a cítim tlak v podbrušku a potom aj na pravom vaječníku, či to nemôže mať na svedomí folikul alebo cysta, čo spôsobuje tie tlaky pri náraze penisu do toho. Žiadne bolesti sa neprejavujú, iba tlaky, no už z pozície odzadu je to veľká bolesť. Ako sa tomu dá zabrániť / vyliečiť? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný tlak je spôsobený naťahovaním závesného aparátu maternice a pošvy pri tlaku na maternicu. Či máte cystu, ktorá by Vám mohla spôsobovať ťažkosti, sa Vám takto vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Tlak v podbrusku

  , Autor:

  Dobry den, pan doktor, minuly tyzden som bola u gynekologa kvoli tomu ze som mala zapal mocovych ciest a dostala som menstruaciu tyzden pred pauzou a krvacala som vyse tyzdna (beriem HAK Yadine a mam endometriozu) a povedal ze je vsetko v poriadku. Zacala som pravidelne cvicit, tak 4-5x do tyzdna kardia a zdvihanie lahsich vah. Avsak vcera po docviceni som dostala velmi silny tlak v podbrusku ako keby pred menstruaciou a trval celu noc a aj pretrvava ale nie tak intenzivne. Test som si robila pre istotu a ten vysiel negativny a posledny styk s vyvrcholenim do mna bol presne pred mesiacom, cize tehotenstvo vylucujem. Moze ist iba o presilenie? Ziadne ine komplikacie nemam. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste pomerne náhle zmenili životný štýl a začali ste cvičiť, môže to mať vplyv na cyklus počas užívania hormonálnej antikoncepcie. Môžete mať svalovku, ak ste doteraz neboli zvyknutá pravidelne cvičiť, ťažko sa takto vyjadriť. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi malo pravdepodobné.

 • bolesť v podbrušku

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň.
  Mám otázočku. Už asi 2 týždne ma trápi jedna vec. Cítim akoby tlak v podbrušku vždy keď ležím poprípade polosedím .. avšak keď stojím tak to vôbec nepociťujem. Vždy keď si zatlačím čo i len trochu na ľavú časť podbrušku (kúsok pod horným okrajom nohavičiek, viac do stredu) pociťujem značnú bolesť. Menštruáciu mám vždy 3 alebo 4 deň v novom mesiaci. Avšak nikdy som nepociťovala bolesť pred menštruáciou len mierne napätie v podbrušku. No teraz je to iné. Vždy ma to zabolí keď si na to miesto zatlačím. Preto sa chcem spýtať či je to normálne alebo mám vyhľadať gynekológa. Poprípade o čo by mohlo ísť. Ďakujem za odpoveď...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  určite navštívte gynekológa, môžte mať cystu alebo nejaký zápal .Určite nie je normálne, že vás niečo opakovane bolí.
  S pozdravom