Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Výrastok

  , Autor:

  Dobrý deň,
  aktuálne žijem v zahraničí a z dôvodu karantény.
  Už pred nejakým časom som si nahmala na vnútornej strane sliznice pošvy výrastok, najprv som si myslela, že to je už krčok, no vykladala som si to rôzne.....
  Výrastok je tuhý, celý je zo štruktúry sliznice. Myslím si, že presahuje veľkosť aj 2-3 cm.
  Pri menštruácii som zvyčajne používala vložky, no tentokrát som kvôli pracovným povinnostiam musela prejsť na tampóny a pri tomto výrastku sa mi veľmi ťažko zavádzajú, pretože mám aj pocit, že nie sú kvalitne a dostatočne hlboko zavedené.
  Po menštruácii (s tampónmi) som si nahmatala, že výrastok sa posunul "hlbšie" a akoby zmenil akoby povrchovú štruktúru, mám pocit, že som ho akoby poškodila a "nadrezala" a na sliznici mi pribudli dve, neviem ako to pomenovať, bublinky alebo nejaké povrchové objekty pripomínajúce afty.
  Mám 21 rokov, cyklus mám po dobu tohto môjho nálezu nezmenený a pravidelný, nezaregistrovala som ani bolesť v podbrušku ani atypický výtok, žiadne pálenie.. Výrastok som si nahmatala po období častého uspokojovania rukou môjho partnera a odvtedy som žiadny sexuálny akt nemala.
  Myslíte si, že mám urgentnejšie vyhľadať lekára tu v zahraničí a nečakať na príchod na Slovensko?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek Vášmu opisu sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Môže sa jednať o polyp pošvy, alebo teoreticky aj o kondylóm, alebo slizničnú riasu, zvyšok okraja panenskej blany, ... Pre určenie diagnózy a stanovenie ďalšieho postupu je nutné navštíviť gynekológa.

Podobné otázky

 • Otázka ohľadom hpv

  , Autor: Kika523

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či sa dá nakaziť nejakym spôsobom vírusom hpv, keď mám stáleho partnera a ani ja ani on sme nemali v minulosti iného sexuálneho partnera. Ma už asi rok na semenníkoch nejaký vyrastok ako bradavica a nevieme čo to je. Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa skôr jedná o problém na strane partnera. Toto je otázka na urológa alebo andrológa, ktorý by mal vyšetriť Vášho partnera. HPV sa dá nakaziť teoreticky aj inak, ako pohlavným stykom, je to však veľmi málo pravdepodobné.

 • Vyrastok na vchode posvy dievcatka.

  , Autor:

  Toto sme si pisali pan doktor:
  10. 07. 2020 (15:51) , Autor:

  Dobry den pan doktor. Mam mesacnu dcerku a svagrina si pri prebalovani vsimla pri vchode do posvy taky vyrastok. Ja som to predtym neriesila, ale vystrasila ma tym. Bojim sa ci ma mala vsetko tak ako ma byt.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám niečo nezdá, navštívte pediatra. Nemusí sa jednať o nič vážne. Takto sa však vyjadriť objektívne bližšie neviem.

  Boli sme u detskeho lekara, vraj to nieje nic, vraj sa to vstrebe. Ja vsak predsa niesom kludna. Nemohla by som vam poslat foto na vas mail, aby ste sa na to pozreli?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie som pediater, s nálezmi u batoliat či kojencov nemám skúsenosti, a ani to nie je v mojej kompetencii. Je to v kompetencii pediatra. Ak ste navštívili pediatra a ten Vám potvrdil, že sa nejedná o nič vážne, nemusíte sa obávať. Foto poslať môžete, pediater však v tomto má hlavné slovo.

 • Vyrastok na vchode posvy dievcatka.

  , Autor:

  Dobry den pan doktor. Mam mesacnu dcerku a svagrina si pri prebalovani vsimla pri vchode do posvy taky vyrastok. Ja som to predtym neriesila, ale vystrasila ma tym. Bojim sa ci ma mala vsetko tak ako ma byt.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám niečo nezdá, navštívte pediatra. Nemusí sa jednať o nič vážne. Takto sa však vyjadriť objektívne bližšie neviem.

 • Výrastok vo.vchode do pošvy

  , Autor:

  obrý deň Vám prajem. Som v 20tt. V mieste vchodu do pošvy (tam kde je sliznica zriasená po pozostatku panenskej blany) sa mi dávnejšie vytvorila akoby zdurenina, resp. výrastok alebo gulička, veľký asi ako prvý článok prsta. Nie je úplne hladký ako cysta, jeho povrch pripomína skôr okolitú sliznicu. Neboli, ale cítim ho tam pri hygiene. Svojej lekárke som to dávnejšie ukazovala, povedala, že to tak má byť, ale mám pocit, že od tej doby sa výrastok zväčšil a vyzerá vcelku neesteticky. Lekárka ma zospodu cielene nevyšetruje. Stretli ste sa už niekedy s takým niečím? Môže ísť o niečo vážne? Mám si urgentne pýtať vyšetrenie alebo podľa vás stačí počkať do najbližšej poradne (o necelý mesiac) a nepanikáriť. Vyšetrenia sú momentálne dosť obmedzené kvôli koronovírusu.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o viacero možností. Bez videnia nálezu sa Vám bližšie objektívne neviem vyjadriť. Môže sa jednať o zapálenú a zdurenú mazovú žľazu, podkožnú cystu, tukovú cystu, absces či už Bartolínskej žľazy, ... Áno, stretol som sa už s viacerými prípadmi, niektoré sa dali vyriešiť priamo pri vyšetrení počas tehotenských poradní na ambulancii, niektoré je vhodnejšie riešiť až pri pôrode. Záleží od nálezu a diagnózy.

 • Výrastok na pošve

  , Autor: gugucinka

  Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať čo presne môžem mat. Bola som u gynekológa s tým že mi sa mi na pošve spravila jak keby bradavička. Najprv som si to nevšímala ale keď za 2 týždne sa mi spravili ďalšie 2 tak som sa zľakla a utekala ku nemu. On sa na mna pozrel a bez slova mi podal recept kde mi predpísal krém Ialugen plus krém. Veľa som o tom čítala na internete a Dočítala som sa že to je vírusové ochorenie a snažila som sa citat o tom kremiku, ale našla som len že je na popáleniny a otvorené rany. Ja žiadnu otvorenú ranu nemám a zaujimalo by má, že čo mi potom je. Ten vyrastok nesvrbi ani nič len tam je a dosť zavádza.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností vašej diagnózy je viacero, ale nevidel som nález, takže vyjadriť sa k tomu je ťažké. Jednou z možností sú aj kondylómy. Spomínaný krém sa využíva okrem popálenín a otvorených rán aj na liečbu vredov a rôznych kožných výsevov. Naďalej platí, že pri akýchkoľvek otázkach a nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Váš nález videl a najlepšie pozná Váš stav.