• I. L.

    , Autor: I. L

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, s mužom sa snažíme o bábätko, dostala som minulý týždeň aj progesteron, ale včera mi volal doktor, že z minulotýždňoveho steru mi vyšli zle výsledky, že mám HSIL, odporučil mi užívať deflagyn a ze za 2 mesiace spravíme znovu ster a uvidíme ako ďalej, chcem sa opýtať môžem teraz kombinovať deflagyn a progesteron? Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, najskôr by som riešil nález na krčku maternice, až následne tehotenstvo. Deflagin je vaginálna voľnopredajná aplikačná súprava. Záleží od formy predpísaného progesterónu, či sa jedná o vaginálne alebo klasické tabletky. Progesterón si myslím budete užívať zbytočne, ale zvolený postup si dohodnite s Vašim obvodným gynekológom.