• Špinenie

    , Autor:

    Pán doktor, som v perimenopauze., mam 51 rokov. Beriem Duphaston v druhej polovice cyklu kvoli tomu, aby meštruacie neboli silne. Prve 3 cykly pri uživani som od 6 dňa uživania stale slabo špinila až do menštruacie. Tento 4 cyklus špinenie bolo iba 3 dni, menštruacia slaba trvala 3 dni, 4 deň iba jemne špinenie, myslela som si, že je to už koniec, ale teraz sa mi na 5 aj 6 deň cyklu objavi občas ešte jemne krvave špinenie. Je to take jednorazove, akokeby došlo k prasknutiu nejakej cievky.Citim jemne podraždenie v oblasti rektovaginalneho preistoru. Nemože to byť zakrvacanie z tejto oblasti? Alebo je to z pošvy?Cytologiu mam v poriadku, vytery tiež.Mam veľky strach, čo sa vlastne deje. Na usg polypy vylučene, mam malý 2,3 myom, ktroý je rovnaký už 15 rokov a doteraz som taky problem nemala.Alebo može byť špinenie po menzese aj s Duphastonu?Pan doktor, už vopred Vam ďakujem za Vaše rady.

    Dobrý deň, jednorazové zašpinenie ku koncu menštruácie je v poriadku. Ak sú všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.