• Tehotenska cukrovka

    , Autor: Lussy980

    Dobrý deň,
    V 24tt mi bol robený test na tehotenskú cukrovku, ktorý po dvoch hodinách vyšiel negatívne. Počas tohto testu som sa bola prejsť, je možné že tým ako som sa bola poprechádzať test neodhalil tehotensku cukrovku? Mohlo to nejako skreslit výsledky? V prvom tehotenstve som tehotensku cukrovku mala. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, každé tehotenstvo je individuálne, tehotenská cukrovka nie je pravidlom. Ak bol oGTT test negatívny, nemusíte sa obávať. Prejdením sa sa prípadná tehotenská cukrovka neprehliadne.