Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vysledky cytologie

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, vysledky som detailne na papieri zatial nevidela, len telefonicky mi bolo oznamene:
  hpv negativne, cytologia negativna, p16 negativne, ale ki67 pozitivne. Vraj mam prist na kontrolu kvoli tomu o cca 4-6 mesiacov.
  Mam 36 rokov, doteraz som spominane dva markery velmi nevnimala i ked viem, ze v minulosti som uz raz mala obidva pozitivne, myslite si, ze je dovod na obavu???
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je dôvod na obavu, Ki-67 môže byť za istých okolností pozitívne, dôležité je komplexné zhodnotenie testu a výsledky aj ostatných markerov. Treba to však skontrolovať, ako Vám aj bolo odporúčané.

Podobné otázky

 • Ranka na krcku

  , Autor:

  Dobrý deň, p. doktor

  Pri vyšetreni mi p. doktorka zistila defekt na krčku maternice na ktory mi odporučila čipky cicatridina 3x tyzdenne. Mám vaginalny kružok ornibel, nemože mi úcinna látka alebo pomocne látky rozne oleje sposobiť poškodenie kružku a zníženie antikoncepčneho ucinku ?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vzhľadom k nálezu na krčku je na zvážení dočasné vysadenie antikoncepcie vo forme krúžku, kým sa nález na krčku maternice neupraví. Keďže som však nevidel nález a nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky cytológie a ostatných vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti a predlzena menstruacia

  , Autor:

  Dobry den prajem. Chcela by som sa opytat na vas nazor. Trapi ma predlzena menstruacia uz 4 mesiace. 4-5 dni mam krvacanie a dalsich 5 dni mam spinenie. Bola som u doktora na vysetreni, sonograficky som mala vsetko v najlepsim poriadku. Este cakam na vysledky cytologie ale tu som mala vzdy ukazkovu , sexualneho partnera mam uz 11 rokov toho isteho a sex bez kondomu nemame. Je tu sanca ze by som mohla mat nieco s krckom? Na cyto chodim podstivo kazdy rok. Este mam take bolesti v posve akoby tlak alebo ma pichne v posve. a sem tam ma svrbi akoby mocovy otvor. Prosim aky je vas nazor mam sa pytat aj na vytery na bakterie a streptokokov? Co to prosim moze byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli vyšetrenia v zrkadlách a cytologické vyšetrenia v poriadku, nepredpokladám problém s krčkom. Príčin špinenia po skončení menštruácie môže byť viacero, od hormonálnej príčiny až po infekciu. Ak sa u Vás objavuje svrbenie v oblasti vonkajšieho genitálu, môže sa jednať aj o počínajúcu infekciu. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikujte si v kúrach vaginálne probiotiká. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý urobí výter z pošvy na kultiváciu.

 • tampóny

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je pre mňa nejak škodlivé užívanie tampónov počas MS, ak som mala v minulosti problém s krčkom - 1. predrak. štádium (posledný cytoster bol už ok) a HPV stále prítomné. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívanie tampónov nemá vplyv na výsledky cytológie z krčka maternice, ani na prítomnosť HPV.

 • Cytologia a cysta

  , Autor:

  Dobrý večer, prišli mi výsledky s cytologie. Sú výsledoky dobre podľa vás,,,?Na pravom vaječníku mam aj cystu 58mmx45mm, môže táto cysta prasknúť, alebo sa stratiť?
  Vhodné na interpretáciu
  komponenty endocervikálne/transformačnej zóny prítomné
  Hormonálny status
  zodpovedá
  Organizmy
  Lacto Doderleini
  Iné nenádorové nálezy
  reaktívne zmeny
  Skvamózne epitélie
  Negatívne v zmysle intraepiteliálnej neoplázie alebo malignity (NILM)
  Glandulárne epitélie
  Negatívne v zmysle intraepiteliálnej neoplázie alebo malignity (NILM)
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výsledky cytológie máte v poriadku. Spomínaná cysta s najväčšou pravdepodobnosťou sama nepraskne. Treba to odsledovať, skontrolovať, či sa nezväčšuje. Záleží od druhu cystického útvaru. Pri pretrvávaní cysty, rovnako tak v prípade bolestí bude nutné realizovať laparoskopiu.

 • Očkovanie

  , Autor:

  Dobrý večer!
  Chcela by som sa spýtať pán doktor. Výsledky cytológie po polroku mi žiaľ nedopadli dobre, keďže sa mi zistil HPV. Pan doktor mi odporučil očkovanie, s ktorým som súhlasila. Som pred 2. dávkou Gardasilu 9. Dostala som sa k informáciám, že pokiaľ už som nakazená vírusom HPV, môže očkovanie skôr uškodiť, ako pomôcť. Chcela by som radu, čo je na tom naozaj pravdy a ak áno, či by som to očkovanie pred 2.dávkou mohla ešte ukončiť.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, súhlasím s postupom Vášho obvodného gynekológa, očkovanie odporúčam aj ja. Existuje niekoľko desiatok typov HPV vírusov, od nízko cez stredne až po vysokorizikové. Aj keď máte pozitivitu na niektoré typy, pred ostatnými Vás očkovanie ochráni. Nepoznám dôvod, akým by očkovanie mohlo skôr uškodiť ako pomôcť.