Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,901 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý den, chcela by som sa opýtať, mám taký problém .. v piatok mi skončila ms, v sobotu som mala pohlavný styk s priateľom a od nedele sa mi objavili bolesti v podbrušku a mierne krvácanie .. čo to môže byt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bolesti v podbrušku aj špinenie môže súvisieť s pohlavným stykom, možností a príčin môže byť viacero, napríklad ektrópium krčka maternice. Pri pretrvaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobry den prajem mam cca 3mesiace urobene vnutromaternicove teliesko DANU a už 4deň mi mešká menštruácia môžem byť tehotna ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali od zavedenia vnútromaternicového telieska normálne menštruácie, 4 dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Ak ste mali posledné obdobie stresovejšie, zmenili ste životný štýl, môže aj toto mať vplyv na menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach, aj ako pri viac ako 14 dní meškajúcej menštruácii navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruàcia

  , Autor: Daska

  Dobrý den chcela som sa spýtat ci mi nebuete vediet poradit pol roka beriem pravidelne antikoncepciu menštruàciu mam pravidelne naposledy som ju dostalala teraz v sobotu ktora dnes skoncila obyvykle ju mam 5 dni no tentokrat som ju mala taku slabšiu - mierne krvácanie a mala som silnè bolesti a od soboty mam pocit na vracanie bolesti v podbrusku a krce .... neviete nahodou co by to mohlo byt ? Dakujem za odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne neviem odpovedať. Jediné, čo Vám môžem poradiť je si stav odsledovať a pri pretrvávaní ťažkostí, alebo v prípade nejasností navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Prosím o nazor odbornika

  , Autor:

  Dobry den pan doktor uz som vam raz pisala....a chcela by som sa opytat ostala som tehotna po prvej menstruacii od kyretaze je pravdepodobne ze sa zopakuje potrat kedze som tak skoro otehotnela? Aka je pravdepodobnost rizik?mam velke obavy nechcela by s aby sa to zasa zopakovalo u svojho gyn.s este nebola myslim si ze to skoro este dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je super, že sa Vám podarilo otehotnieť tak skoro, mnohokrát sa to nedarí. Je pravda, že odporúčame otehotnieť až po 2 - 3 menštruáciách, aby bola maternica pripravená, no keď ste už tehotná, nebojte sa. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Treba myslieť pozitívne, nemusí sa vôbec zopakovať problém z predchádzajúceho tehotenstva.

 • Menštruácia

  , Autor: Janka666

  Takže mám to brať tak že to není potrat ? Viete aspoň keby mi sestrička nepovedala že sú tam tie hodnoty že mohla by som byť tehotná ale na druhej strane dr povedala že tam nevidí nič. Do pondelka je ďaleko snáď sa nezblaznim. Vraj tehotná žena má mať hodnoty v krvi 400 pričom ja sa nevyznám. Dr mi chcela pichnúť aj enekciu na vyvolanie menštruácii ale ja som odmietla že počkám. Dosť som z toho na nervy mám dve deti a aj keby som chcela ísť na pohotovosť pre prípad nemám ich kde dať. Takže hľadám radu tu. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, teoreticky sa môže jednať aj o potrat vo veľmi skorom týždni tehotenstva. Môže sa jednať ale aj o úplne niečo iné. Takto Vám ozaj neviem objektívne odpovedať, akurát Vás nechtiac vystraším a ešte viac znekľudním, pričom sa v skutočnosti nemusí jednať o nič vážne. Odsledujte si to. Ak budú krvácanie alebo bolesti silnejšie, pohotovosť budete nútená aj napriek asi nepriaznivým rodinným podmienkam, chtiac či nechtiac navštíviť.

 • Menštruácia

  , Autor: Janka666

  Dobrý večer. Mám taký problém vo štvrtok som bola na preventívnej prehliadke kde všetko prebehlo v poriadku. Akurad menší dotaz že mi meškala menštruácia 5 dní. Dr povedala že není vidno aby som bola tehotná ale vzala mi pre istotu krv. A povedala že mala by som dostať čo
  o chvíľa menštruáciu. Po obede som volala o výsledky z krvi ale sestrička mi povedala že dr tam už není že v krvi sa ukázalo že môžem byť tehotná ale že je to na bolesť hlavy že sú tam dajake hodnoty ale že mám prísť na krv opäť v pondelok ráno. No lenže ja som dnes dostala menštruáciu aspoň myslím že je to tak. Nič ma nebolí nič mi nieje mám sa obávať ??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne konkrétne výsledky ani všetky okolnosti, nemôžem sa objektívne vyjadriť. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.