• rekonvalescencia po odstránení myómu

    , Autor: berrynka-2

    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať, do akej doby sa krvácanie po laparoskopickom odstránení myómu považuje za normálne? Už je to 7my týždeň, čo som po zákroku, myóm mal 8 cm, uložený zvonku maternice, priebeh operácie bol bez komplikácií. Celý mesiac som sa snažila šetriť, krvácanie však bolo občas dosť silné, často aj s krvnými zrazeninami. Už sa zdalo, že to ustáva, no slabšie krvácanie je prítomné aj naďalej. Neviem zatiaľ ani odhadnúť, kedy je to menštruácia (pred zákrokom pár mesiacov meškala a cca 3 týždne pred operáciou som špinila). Kedy by sa to malo upraviť?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, špinenie po odstránení myómu môže byť prítomné, nie však dlhodobé. Keďže nepoznám bližšie okolnosti, neviem sa Vám objektívne vyjadriť. Ak od operačného výkonu kontinuálne krvácate až 7 týždňov, navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.