• Partner

    , Autor: ankam

    Dobrý deň pán doktor. Chcem poprosiť o radu. Ak má partner karcinóm prostaty a zdurene lymfatické uzliny v slabinach môžeme mať nechránený intímny styk? Ďakujem za Vašu skorú odpoveď.

    Dobrý deň, nepoznám rozsah karcinómu, liečbu ani ďalšie bližšie okolnosti. Toto je otázka na urológa, neprináleží mi sa k tomu vyjadrovať. Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ má muž nechránený sexuálny styk, môže počas neho nastať prenos vírusov a baktérií, ktoré sa potom podieľajú na vzniku alebo zhoršení už existujúcich ťažkostí.