• Kyretaz a zrasty

    , Autor: fragola

    Dobry den pan doktor. Chcem sa spytat ci sa v praxi stretavate casto s ashermanovym syndromom? Absolvovala som kyret, ponom som otehotnela. Potom dalsi kyret, opat som otehotnela, obe deti som donosila bez problemov. Minuly rok som absolvovala treti kyret. Chceli by sme s priatelom este jedno dieta. Snazime sa 3 mesiac, zatial sa nepodarilo.. Chcem sa spytat aka je sanca ze sa vytvoria zrasty aj ked som nemala po kyretazi zapal a ine problemy?.Vzdy som otehotnela na prvy krat tak ma to trosku znepokojuje ze uz 3 mesiac a pomaly nic. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, z Ashermanovým syndrómom sa na našej klinike v dnešnej dobe stretávame už pomerne zriedkavo, je to hlavne zápalová alebo pozápalová komplikácia po zákroku. Nemusí sa práve u Vás jednať o Ashermanov sy. Ak bol zákrok v poriadku ako aj obdobie po zákroku a t.č. menštruujete normálne, Ashermanov sy. určite nemáte. Ak sa pokúšate otehotnieť iba 3 mesiace, je to ešte pomerne krátka doba. Ak aj napriek intenzívnemu snaženiu (nechránený pohlavný styk minimálne 3x do týždňa) sa Vám nepodarí otehotnieť do jedného roka, navštívte Vášho obvodného gynekológa, rovnako aj v prípade nejasností alebo ťažkostí.