Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,469 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Deflagyn

  , Autor: Mária

  Dobrý deň, na preventívnej prehliadke, doktorka mi povedala, ze sa jej vôbec nepáči krčok maternice. Hnedˇ mi odporúčila brať tri mesiace Deflagyn, aj napriek tomu, že výsledky z cytologie ešte neboli. Po 2-3 týždňoch výsledky ukázali iba Candidu. Napriek výsledkom, doktorka povedala, že mám dobrať tri balenia Deflagynu. Teraz beriem druhé balenie.
  Prosím, poradte, mám dobrať ešte tretie balenie, či stačí ak doberiem ešte to druhé. Vidí sa mi, že som to zbytocne brala, ked výsledky ukazali iba Candidu. Nemohol mi Deflagyn nejako poškodit aj zdrave bakterie?
  Ďakujem , Mária

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, DeflaGyn je vaginálny gél, ktorý obsahuje oxid kremičitý. DeflaGyn naviaže patogény, zabraňuje ich šíreniu a podporuje antioxidačnú ochranu okolitých buniek. Odporúčané dávkovanie je trojmesačná kúra s trojdňovými prestávkami medzi baleniami. Nepoškodíte si, ale užívanie je čisto na Vašom rozhodnutí.

Podobné otázky

 • Deflagyn Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  na cytologickom vyšetrení mi bol zistený nález ASCUS a tiež potvrdený nález HPV 16. Začala som užívať Cytosan a na radu sestry aj gél Deflagyn (gél mi lekárka neodporučila). Prvé dva mesiace som mala ružovkastý výtok, ale pri druhej menštruácii, ktorá mi prišla skôr a bola slabá (len také špinenie) mám výtok hnedý aj zrazeninkami krvi. Môžem pokračovať v používaní gélu? Začínam posledné - tretie balenie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie sa môže pri užívaní prípravku vyskytovať. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • HPV

  , Autor:

  Dobrý deň prajem. Rada by som sa opýtala a zistila názor odborníka, na moju otázku. Cytologické vyšetrenie mi odhalilo vírus HPV 16, 18. Momentálne už tretí mesiac užívam DeflaGyn plus Megaenzýmy a vitamíny na podporu imunity, no nakoľko sme sa s manželom dovtedy pokúšali o bábätko, počas užívania DeflaGynu sme upustili o toto snaženie a nemali sme pohlavný styk. Rada by som sa teda informovala, či sa môžme pokúšať a snažiť aj naďalej a mať pohlavný styk. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď a Váš čas. S pozdravom Katka.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, snažiť sa o tehotenstvo môžete. Odporúčam sa zaočkovať proti HPV, aj napriek tomu, že máte pozitívne práve najrizikovejšie typy.

 • Deflagyn a tehotenstvo

  , Autor:

  Tak že môžem ho používať a ak zistím že som tehotna tak prerušiť? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete ho používať resp. doužívať aj v tehotenstve.

 • Deflagyn a tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím vas na cytologickom vyšetrení mám nález ascus a hpv 16. Bol mi doporučený Deflagyn. No my sme sa chceli skôr snažiť o babatko. Prosím Vás ak začnem používať aplikačnú sadu a zistím že som tehotna je problém?
  Alebo ak ju ani nezačnem užívať a otehotniem je problém? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj keď sa Vám podarí otehotnieť, nie je to problém. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • I. L.

  , Autor:

  Predpísaný progesteron je na peroralne, ale aj vaginálne užitie, ktorý typ užívania by ste odporučili pri kombinácii s deflagynom? Áno nález uz riešime, doktor povedal, že teraz ešte 2 mesiace počkáme, či sa to nezlepsi a potom by sa spravila biopsia ak sa to nezlepsi.
  Lenže teraz neviem, či som náhodou neotehotnela tento mesiac a menštruáciu mam mat za tazyden aj pol a mala by som teraz začať brat ten progesteron, takže neviem co teraz ci to mam brat a ak áno či peroralne alebo vaginálne.
  Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keď už progesteron budete užívať, tak perorálne. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.