Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,977 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Deflagyn

  , Autor: Mária

  Dobrý deň, na preventívnej prehliadke, doktorka mi povedala, ze sa jej vôbec nepáči krčok maternice. Hnedˇ mi odporúčila brať tri mesiace Deflagyn, aj napriek tomu, že výsledky z cytologie ešte neboli. Po 2-3 týždňoch výsledky ukázali iba Candidu. Napriek výsledkom, doktorka povedala, že mám dobrať tri balenia Deflagynu. Teraz beriem druhé balenie.
  Prosím, poradte, mám dobrať ešte tretie balenie, či stačí ak doberiem ešte to druhé. Vidí sa mi, že som to zbytocne brala, ked výsledky ukazali iba Candidu. Nemohol mi Deflagyn nejako poškodit aj zdrave bakterie?
  Ďakujem , Mária

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, DeflaGyn je vaginálny gél, ktorý obsahuje oxid kremičitý. DeflaGyn naviaže patogény, zabraňuje ich šíreniu a podporuje antioxidačnú ochranu okolitých buniek. Odporúčané dávkovanie je trojmesačná kúra s trojdňovými prestávkami medzi baleniami. Nepoškodíte si, ale užívanie je čisto na Vašom rozhodnutí.

Podobné otázky

 • Deflagyn - užívanie

  , Autor:

  Dobrý deň, v októbri 2020 mi v rámci preventívnej prehliadky boli odobraté stery z krčka maternice, ktoré neboli v poriadku (low grade - skvamózna intraepitelová lézia), preto som začala používať deflagyn. Po 3 baleniach mi lekár spravil kolposkopické vyšetrenie, ktoré bolo v poriadku avšak kontrolné stery boli opäť s rovnakým výsledkom (low grade). Následne mi spravil biopsiu. Po výsledkoch z biopsie, mi lekár odporučil znovu používať 1 - 3 balenia deflagyu a kontrolu o 4 mesiace, nakoľko výsledky sú "na sledovanie". Chcem sa spýtať či je v poriadku užívať deflagyn dlhodobejšie, naviac ak výsledky po jeho užívaní boli rovnaké, prípadne či existujú aj iné efektívnejšie spôsoby liečby, nakoľko túto situáciu nechcem podceniť, ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môžete spomínaný preparát užívať aj dlhodobejšie. Ak sú prítomné len minimálne zmeny, teda LSIL, je potrebné pravidelné sledovanie, najčastejšie po 6 mesiacoch. Vhodné je aj očkovanie proti HPV. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Deflagyn Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  na cytologickom vyšetrení mi bol zistený nález ASCUS a tiež potvrdený nález HPV 16. Začala som užívať Cytosan a na radu sestry aj gél Deflagyn (gél mi lekárka neodporučila). Prvé dva mesiace som mala ružovkastý výtok, ale pri druhej menštruácii, ktorá mi prišla skôr a bola slabá (len také špinenie) mám výtok hnedý aj zrazeninkami krvi. Môžem pokračovať v používaní gélu? Začínam posledné - tretie balenie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie sa môže pri užívaní prípravku vyskytovať. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • HPV

  , Autor:

  Dobrý deň prajem. Rada by som sa opýtala a zistila názor odborníka, na moju otázku. Cytologické vyšetrenie mi odhalilo vírus HPV 16, 18. Momentálne už tretí mesiac užívam DeflaGyn plus Megaenzýmy a vitamíny na podporu imunity, no nakoľko sme sa s manželom dovtedy pokúšali o bábätko, počas užívania DeflaGynu sme upustili o toto snaženie a nemali sme pohlavný styk. Rada by som sa teda informovala, či sa môžme pokúšať a snažiť aj naďalej a mať pohlavný styk. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď a Váš čas. S pozdravom Katka.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, snažiť sa o tehotenstvo môžete. Odporúčam sa zaočkovať proti HPV, aj napriek tomu, že máte pozitívne práve najrizikovejšie typy.

 • Deflagyn a tehotenstvo

  , Autor:

  Tak že môžem ho používať a ak zistím že som tehotna tak prerušiť? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete ho používať resp. doužívať aj v tehotenstve.

 • Deflagyn a tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím vas na cytologickom vyšetrení mám nález ascus a hpv 16. Bol mi doporučený Deflagyn. No my sme sa chceli skôr snažiť o babatko. Prosím Vás ak začnem používať aplikačnú sadu a zistím že som tehotna je problém?
  Alebo ak ju ani nezačnem užívať a otehotniem je problém? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj keď sa Vám podarí otehotnieť, nie je to problém. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.