Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,329 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Výtok a bolesti

  , Autor: Shani288

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, či je každodenný hustý biely výtok normálny? Nemám žiadne svrbenie, začervenanie. Minulý rok som však mala prvý pohlavný styk a dostala som ureaplazmu, aj keď môj priateľ tiež predtým nemal žiadnu sexuálnu skúsenosť. Zistili sme to až potom, ako som mala zápal krčka. Liečili sme sa obaja rôznymi atb, no neúspešne a až tento rok tetracyklínami a výsledky boli negatívne, aj keď moja pani doktorka mi povedala, že môj krčok stále nevyzerá dobre, vraj vyzerá ako po chronických zápaloch, ale nič mi už neodporučila, iba kontroly každých 5 mesiacov. A napriek tomu trpím silnými výtokmi a občasnými pichľavými bolesťami krčka, ale moja doktorka hovorí, že je to normálne a nič sa s tým nedá viac urobiť, ak mám všetky pohl. choroby negatívne..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pošva za normálnych okolností produkuje sekrét. Ak nemáte svrbenie alebo zapáchajúci výtok, nemusí sa jednať o patológiu. Ak dá Vám niečo nezdá, môžete užívať Canesten krém. Skúste tiež užívať vaginálne probiotiká, realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Hnedý výtok a bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň posledné dni má trápi bolesť v podbrušku myslela som si že to je z menštruácie ale tá mi už skončila a teraz mám Už len slabý hnedý výtok a bolesti stále pretrvávajú. Pred menštruáciu som mala pravdepodobne mykózou (nebola som u lekára ) ktorá počas menštruácie ustúpila . Neviete mi poradiť o čo môže ísť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nebola preliečená infekcia, je možné , že bolesti máte z toho. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok a bolesti po zákroku

  , Autor:

  Dobrý deň. Som po kyretáži po potrate. V deviatom týždni som začala špiniť čerstvou krvou. Potom to ustalo. Na pohotovosti zistili, že plod sa prestal vyvíjať už v piatom týždni. Na ultrazvuku nebilo ani srdiečko.
  Mohol byť plod ešte živý?
  Objednali ma na kyretáž na druhý deň. Po kyretáži všetko v poriadku, krvácala som len po zákroku. Večer ma prepustili, už som nekrvácala, skoro ani nešpinila. Večer ma začalo trošku bolieť v podbrušku. Na druhý deň som mala žlté špinenie - výtok. Bolesti občasné. Dnes na druhý deň - po noci tmavší žltý výtok - oranžová farba. Cez deň žltý. pobolievanie už stále, znesiteľné, mierne vystrelujúce do krížovej oblasti - podobne ako pri menštruácii.
  Chcem sa opýtať, či je takýto stav po kyretáži normálny, hlavne ten výtok a jeho farba - je to také špinenie.
  Ďakujem a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jednalo sa u Vás o tzv. Missed Ab teda zamlčaný potrat, embryo už živé nebolo. Špinenie podobné menštruácii ako aj menštruačné bolesti sú po zákroku normálne. Špinenie by malo ustať do 7 dní. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo?

  , Autor: Dona.Adamco

  Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať som 12 den po menštruácii a mam krvavo hnedý výtok a bolesti v podbrusku pri menstruácii. Mala som nechraneni pohlavny styk s manželom pred 3 dnami. Mam vnutromaternicové teliesko uz rok a pol. Čo ten krvavo hnedý výtok môže byt?Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neviem aký typ vnútromaternicového telieska máte zavedené a či sa už podobný problém u Vás vyskytol. Niekedy však môže po menštruácii pretrvávať špinenie. Nedával by som ho do súvislosti s pohlavným stykom. Treba si to však odsledovať. K zlyhaniu vnútromaternicového telieska môže dôjsť, je to však málo pravdepodobné. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • cytologia po pôrode

  , Autor: Miroslava2207

  Dobrý deň,7 po pôrode som bola na cytologii,dnes mi dr volal,ze ju mám zhorsenu (čísla nehovoril,ale ze najmenej zvysena),kontrolný ster v októbri.Veľmi som sa zlakla,doteraz boli stery ok (3.pôrod,3 sekcie,30 rokov).Netreba to nejako preliecit?Naozaj stačí odber tak neskoro?600nedelie som mala "divoke" (zápal priedušiek,zápal prsníka,herpesy z vysokých teplôt),ze aj toto zníženie imunity to mohlo spôsobiť...v čase odberu som mala zelený vodnaty výtok a bolesti v podbrusku,gynekológ o tom vedel.ďakujem vopred za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keď som správne pochopil, tak cytológia bola u Vás realizovaná 7 týždňov od pôrodu. Predpokladám, že kojíte. Niekedy sa cytológia berie veľmi skoro po pôrode a je potom ako keby falošne pozitívna. Výsledky som nevidel, ale ak Vám Váš lekár nenaordinoval žiadnu liečbu a odporučil iba kontrolný ster o pol roka, tak predpokladám, že je všetko v poriadku. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa však konkrétnejšie informujte u svojho obvodného gynekológa, ktorý má k dispozícii Vašu dokumentáciu.

 • vygynálna mykoza

  , Autor: Lenka148

  Dobrý deň.
  Chcem Vás poprosiť o radu. Mám pradvdepodobne vygynálnu mykozu. Príznaky: intenzívne svrbenie v oblasti pošvy, začervenanie, výtok a bolesti. A som možno aj tehotná. Preto sa chcem opýtať, čo môžem použiť na samoliečbu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak ste tehotná, tak určite vzhľadajte lekára , samoliečba nepripadá do úvahy
  s pozdravom