Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,329 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacia mešká

  , Autor: lulinka8985

  Dobrý deň som po 4 sekciách (jedno bábo my zomrelo) a dala som si podviazat vajecniky v januári 2015.momentalne mám problém ten že som mala naposledy menstruaciu 27.8.a mešká my.pribrala som , viac som unavená, chutí my viac jesť, a ž prsníka my vyteká tekutina samovolne (to som mala keď som bola cca 7 mes gravi.) V stredu som až objednana k lekárovi. Neviem čo to môže byť. Tehotenstvo vylučujem pretože nato som si dala podviazat vajecniky ďakujem vám za vašu odpoveď Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu za účelom dodiferencovania stavu eventuálne vylúčenia prípadného tehotenstva aj napriek sterilizácii. Niekedy dôjde k rekanalizácii (znovospriechodneniu) vajíčkovodov a tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Neviem akou metódou bola vykonaná sterilizácia. Obvodný gynekológ na základe USG ako aj krvných vyšetrení zistí príčinu Vášho stavu a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • baktéria e.coli

  , Autor:

  Dobrý deň, 2 mesiace dozadu som začala brat ATB summamed kvôli pleti. Brala som ich 3dni, 4 dni prestávka a ďalšie 3 dni. Menštruácia mi prišla načas, avšak trvala skoro 2 týždne(7 dní trvala, potom dva dni nič a potom zase prišlo také stredne krvácanie) čo som dovtedy mala menštruáciu maximálne 5 dni. Ku koncu bolo to krvácanie už iba pri veľkej potrebe. Tak som išla k doktorovi, ktorý mi robil ster a teda iba cez telefon mi povedal že mam "masívnu" baktériu e.coli a teda že asi tým mohlo byt spôsobené to krvácanie. Predpísal mi ATB zinnat a probiotika. Probiotika som doužívala jedno balenie a kedže sa snažím atb vyhýbať nezačala som ich ešte brat nakoľko krvácanie odvtedy už žiadne nemám a ani iné príznaky.
  S mužom sa snažíme o dieta a aj preto som sa atb brat nechcela...A teraz mi menštruácia mešká 9 dní, myslíte žeby to mohlo byt spôsobené tou baktériu ? tehotenský test som si robila 2x a negatívny...Dá sa baktéria e.coli liečiť aj inak ako ATB? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, infekcia má vplyv na menštruačný cyklus, meškanie môže byť spôsobené infekciou. Osobne si myslím, že vplyvom užívania Sumamedu sa u Vás rozvinula bakteriálna vaginóza. Ak sa jedná iba o vaginálnu infekciu E. Coli, ktorá sa v pošve nachádza bežne, ale je v "harmónii" s Lactobacilmi, a moč bol v poriadku, je vhodnejšie užívať lokálnu vaginálnu liečbu, v závislosti od výsledkov citlivosti na danú baktériu. Klasické probiotiká nemajú na pošvu žiadny vplyv. Jednoznačne odporúčam aplikáciu vaginálnych probiotík na úpravu pošvovej mikroflóry. Počas liečby je vhodná pohlavná abstinencia. Snaženie by som odložil až po preliečení.

 • Meškanie 3 týždne a negativ test

  , Autor:

  8 týždňov od nehody" prasknutie kondómu ,, a stres z kvapky lásky " bol to 15 DC cyklus mam 46-47 dní ,, menštruácia mešká 24 deň ,včera tehotensky test 23 dní od meškania bol negatívny ,, od poslednej menštruácie je to už 11 týžden po takejto dobe keby som bola tehotná , by mi to už potvrdil tehotensky test ,nie ? Bojím sa že som tehotná a k doktorovi sa teraz nemôžem objednat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia a odberov sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Po ôsmych týždňoch by však už tehotenský test bol pozitívny.

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, mam 15 rokov. Menštruáciu už mam cca 3-4 roky. Momentálne mi menštruácia mešká viac ako 20 dni. Posledný týždeň mam stále hnedý výtok. Prekáža mi to pretože sa nemôžem kúpať v bazéne a podobne. Poprosila by som vás o radu čo mam robiť aby som nemala ten hnedý výtok alebo kvôli čomu ho mam. Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o formu menštruácie, ťažko sa dá takto vyjadriť. Ak ste mali doteraz menštruáciu pravidelnú, príčin, prečo teraz začal cyklus haprovať môže byť viacero. Aj napriek tomu, že menštruujete už niekoľko rokov, môže byť menštruácia vo Vašom veku nepravidelná a v rôznych podobách, aj vo forme špinenia či hnedého výtoku. Odsledujte si to. Môžete si skúsiť dať tampón, aby ste sa vedeli ísť okúpať. Takto Vám však viac pomôcť ani sa bližšie vyjadriť neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte obvodného gynekológa.

 • Gynekologická otázka

  , Autor: ala17

  Dobrý deň, mám takýto problém, bude to trošku o číslach, 18.5.2018 mi začala menštruácia tak ako mala, 13.6.2018 som mala nechránený sex, odvtedy mám obavy, ďalšia menštruácia totiž neprichádzala, 22.6.2018 som si spravila tehotenský test, ktorý bol negatívny, v noci z 24. na 25.6.2018 prišla menštruácia (mohla tak neskoro?), trvala 5 dní, čo je ok, pár dní po jej skončení som si 2.7.2018 spravila ďalší tehotenský test, zasa negatívny, keď beriem dátum 25.6.2018, že začala posledná, tak 23.7.2018 mala prísť ďalšia ale doteraz zasa stále nič. Môžem byť tehotná? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podstatné je, či bol doteraz menštruačný cyklus pravidelný, alebo bol rozdiel nejakých pár dní. Nie je ničím neobvyklým, že menštruácia môže meškať týždeň. Keď Vám teraz menštruácia mešká 2 dni, nič to neznamená. Ak nepríde do 2 týždňov, alebo budete mať nejaké pochybnosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi vylúči alebo prípadne potvrdí tehotenstvo.

 • Menštruácia a tehotenstvo

  , Autor: Zuzana

  Dobrý večer,

  19.2.2018 som potratila v 13 tt bola mi zistená vývojová chyba maternice uterus subseptum stým že to septum je hrubšie. Pan doktor ma posiela na odstránenie, to som zatiaľ odmietla, že si to rozmyslím. Chcem sa spýtať či je toto radikálne riešenie jediná možnosť.

  Druhá otázka 3.5.2018 som dostala menštruáciu ktorá trvala 8 dní ďalšiu som dostala o dva týždne skôr 24. 5.2018 mávam 28 dňový cyklus +-2 dni teraz mi menštruácia mešká 5. deň s priateľom sme mali nechránený pohlavny styk aj keď môj doktor to striktne zakázal, že máme počkať ešte 2 mesiace. No aby som sa dostala k podstate mešká mi 5 deň ale už mám slabo ružový výtok tehotenský test som robila pred dvoma dnami vyšiel mi negatívny. Chcem sa spýtať či je možnosť, že som tehotná alebo je to len výkyv hormónov.

  Ďakujem za odpovede

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uterus subseptus v naprostej väčšine prípadov je iba náhodný nález a nič nehrozí. Existuje však isté riziko, že sa časť placenty umiestni na túto prepážku a plod nie je dostatočne živený a potratí sa. Ak je žena však už tehotná, nedá sa proti tomu nič robiť, iba čakať ako sa situácia vyvinie. Mimo tehotenstva je operačné odstránenie tejto prepážky možné. Možnosť, že ste tehotná je vždy. Tehotenský test môže byť v prvých dňoch tehotenstva falošne negatívny, ale to automaticky neznamená, že ste tehotná. Po spontánnych potratoch bez nutnosti operačnej revízie dutiny maternice môžu prvé menštruácie trošku haprovať. Odsledujte si Váš stav a pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva je nutný odber beta-HCG hormónu z krvi u Vášho gynekológa, ktorý jednoznačne potvrdí alebo vyvráti tehotenstvo.