• Cysty

    , Autor: sandra-2

    Dobrý deň. Od svojích 13r. sa mi na vaječníku objavujú cysty. Teraz mám už 18 rokov a stále som sa toho nezbavila. Na začiatku som bola operovaná 3 krat za pol roka z dôvodu,že mi cysty nepukajú. Spôsobujú mi veľké bolesti,ktoré sprevádzajú stavy omdlievania. Už tri roky užívam antikoncepciu. Na začiatku to boli lieky logest a aj napriek pravidelnému užívaniu sa mi cysty tvorili a nepukali. Aktualne uživam mersilon. Cysty mi spôsobujú veľmi nepríjemné stavy naposledy sa mi cysta dostala do križovej časti čo mi spôsobovalo komplikácie pri chôdzi. Viacerí lekári mi hovoria že tento moj problém ktorý ma tak dlho sprevádza vyrieši len bábätko. Je to podľa vás naozaj tak? Je možné že aj napriek užívania antikoncepie je môj stav stále rovnaký? Doteraz som absolvovala 5 laparoskopií. Vaječniky mi aj napichovali no nič nepomohlo. Môže to ovplyvniť aj to že deti nebudem môcť mať? Budem veľmi vďačná za vašh odpoveď.

    Dobrý deň, ak je u Vás diagnostikovaný syndróm PCO (polycystické vaječníky) , prípadne endometrióza, ktorá okrem iného môže spôsobovať aj takéto cysty, najlepšou voľbou liečby je tehotenstvo. Ak by sa Vám náhodou nedarilo otehotnieť viac ako 12 mesiacov intenzívneho snaženia, odporučil by som navštíviť Centrum asistovanej reprodukcie.