• Podrazdena sliznica posvy

    , Autor: odbornik6

    Dobry den, mam niekolkorocny problem s podrazdenim, zacervenanim vchodu do posvy. Po stranach vidno zacervenane flaky, zvysok sliznice je ok, ruzovy. Bola som s tym u niekolkych gynekologov, bud mi nevedeli pomoct, alebo "nic nevideli". Miesto ma vsak obcas pali a mavam najma zo zaciatku bolestivy pohlavny styk. Vzhladom na to, ze sa chceme snazit o dieta je to problem. Kultivacie su mi robene zakazdym co pridem s tymto k doktorovi. Vacsinou vyjdu negativne, jedine co obcas chyba su laktobacily. Leukocyty vzdy negativne. Nemam ani ziaden vytok. Brala som dlhodobo laktobacily od Gynofloru, Fermalac, Doderlein med, dalej Cicatridinu, no ziadne zlepsenie. Obcas mam ulavu po Multigyne, ale len kratkodobo a zalezi od sarze. Pisem sem, lebo uz nechcem ist po 100x k mojmu doktorovi, ktory si uz mysli, ze si vymyslam, a ktory mi nevie pomoct. Mozno vas nieco napadne. Premyslam, ci to nie je dermatologicky problem, nejaka alergia alebo co. Len netusim ci taketo intimne problemy riesia vsetci kozni lekari alebo ako to chodi. Spodne pradlo nosim bavlnene, periem ho zvlast na 60, zehlim, utieram sa spravne, s intimnymi mydlami to neprehanam, vlozky neparfemovane....skratka dodrzujem vsetko. Netusim kde moze byt problem. Dakujem.

    Dobrý deň,
    niekedy sa vyskytuje takáto bolestivosť vo vchode a pri pohl.styku pri vulvodýniách, kt. sa ošetrujú akoby operačným odstránením daných partií, yákrok nerobí každý lekár, samozrejem tiež zistiť či sa ejdná o takýto typ ochorenia, ak však máte všetko v poriadku a iné príčiny vylúčené , je na mieste myslieť iu na toto.prípadne sa informujte u svojho lekára
    s pozdravom