• Cysta na vaječníku

    , Autor: katarina3

    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie. Bola sa som preventívke, doktor mi robil sono a povedal, že mám cystu na vaječníku. Antikoncepciu som vysadila cca pred 4 mesiacmi. Mám dve deti, 40 rokov a uvažujeme ešte o dieťati. Kázal mi prísť o 3 mesiace na kontrolu a užívať indonal. Je tu možnosť otehotnenia? Počula som aj taký názor, neužívať indonal (na 3 mes. je to dosť financií). Vymizne cysta aj sama?
    Ďakujem za odpoveď a pekný deň.

    Dobrý deň,
    cysty sa spávajú rôzne, závisí o typ cysty y jej veľkosť, kontrola o 3 mesiace je normálny postup
    ak indonal užívať nechcete, tak ho neužívajte, je to vaša osobná voľba
    otehotnenie závisí od toho či ovulujete, to so samotnou cystou nesúvisí, i keď niekedy môžu cysty blokovať
    otehotnieť sa môžte pokúsiť, uvidíte aký bude výsledok
    S pozdravom