Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pľúcna embólia

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť.....mám 41 rokov a v máji som prekonala pľúcnu embóliu, momentálne hlavnou príčinou bola HA Katya. Aké sú potrebné vyšetrenia po gynekologickej stránke, alebo aký postup má zvoliť môj gynekológ vo vyšetrovacích metódach - SONO a pod., lebo citujem čo povedal keď som prišla na vyšetrenie.." A čo ja teraz s tým mám robiť ???? " Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň ,
  ťažko povedať kam smeruje vaša otázka, váš lekár v podtstate nemá ani veľmi čo ďalej robiť, pravidlené preventívne vyšetrenie, a vysadenie hormonálnej antikoncepcie je na mieste, ak by ste mala záujem o antikoncepicu, treba vzhľadom na túto skutočnoť zvoliť iný nehormonálny typ antikonepcie, aby sa siuácia nezopakovala.Je pochopioteľné, že po tejto skúsenosti vám už nikto hormonálnu HAk nenapíše.Vy predpokadám si picháte nejakýá Fraxiaprine alebo Clexane, s tým treba pokračovať.
  Ak bola zrazenina v DK-majte bandáž alebo sťahovacie punčošky a chýbte končatinami často.
  Inak nemá váš gynekológ nejaké konkrétne vyšetrenia čo by mal urobiť, len preventívnu prehliadku a vysadenie HAK, poučená ste predpokladám o zvyšku z nemocnice.
  S pozdravom

Podobné otázky

 • vyšetrenie

  , Autor: Evka

  Dobrý deň pani doktorka,
  Chcela by som sa spýtať aký máte názor na danú vec. V 9+1TT som podstúpila kyretáž z dôvodu MA (crl 4-5mm). Bolo by možné, aby môj MA mal nejaký súvis s ochoreniami v rodine – mozgová príhoda a pľúcna embólia? Odporučili by ste mi nejaké vyšetrenia v prípade, že išlo o môj prvý MA? Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  závisí od toho u koho tieto ochorenia boli, teoreticky ak sa vyskytli u prvostupňových príbuzných (rodičia a súrodenci) je možné určité prepojenie v zmysle vrodenej trombofílie(teda vo zvýšenej zrážanlivosti krvi. Samozrejme je rozdiel či tieto ochorenia boli u ľudí starších alebo mladších.