• kontrolné vyšetrenie

    , Autor: zmatena97

    Dobrý deň.
    Na začiatku apríla 02.04. 2014 mi bola diagnostikovaná Ureaplazma. Nakoľko som od 24.03-28.03 brala Ospen 1000- bola som na PNke s Angínou/, bol mi predpísaný Doxybene dve balenia po desať tabletiek (poslednú som užila 12.04. 2014 ráno)
    Keď som bola 17.04. u svojho gynekológa na preventívnej prehliadke, pýtala som sa aj na kontrolné testy-ster na Ureaplazmu. Poslal ma však za kožnou lekárkou ktorá mi na ňu robila test,aby som šla k nej na kontrolný ster, a že u neho sa to nerobí-zameriava sa na onkostery.
    Ku kožnej lekárke však na kontrolný ster nechcem ísť. Nemám k nej absolútne dôveru a nakoľko bola veľmi necitlivá nie len pri vyšetrení ale aj komunikácii. Mohla by som ísť na kontrolný ster k Vám/mohli by ste mi dať kontakt alebo adresu?
    Zároveň by som sa rada opýtať, ako dlho po preliečení sa má kontrolné vyšetrenie robiť.
    Ďakujem za odpveď!

    Dobrý deň,
    liečba by mala trvať dlhšie, to váš lekár zapezpečil v poriadku.Avšak neviem prečo by vám nemal urobiť kontrolný ster, pretože to je v kompetencii obvodného gynekológa, ak tak chodievate na preventívne prehliadky , mala by tam byť liečba i kontroovaná,
    nevidiím dôvod na kontrolu u kožnej lekáryk(ak teda neboli iné napr.kožné komplikácie).Ak ne ste so svojím lekárom spokojná, máte slobodné právo si vybarť iného obvodného gynekológa.
    kontrola by bola vhodnáí tak po1-2 mesiacoch.
    S pozdravom