• meškanie menštruácie

    , Autor: coccinelle

    Dobrý deň,
    Mám 21 rokov a problémy s menštruačným cyklom. Tento problém nastal keď mi zistili vlani v septembri ulceróznu kolitídu (nešpecifický zápal hrubého čreva). Odvtedy už mi menštruácia nechodila a tak som musela chodiť na injekcie pre jej vyvolanie. Môj gynekológ mi povedal že sa musím vyliečiť najskôr z choroby a potom mi nasadí hormonálnu liečbu. Vravel že v tak mladom veku by nechcel podceniť môj stav a že by som mohla mať trvalé následky. Nerozumiem ako to presne myslel. Beriem na túto chorobu salofalk, imunoprim a prednison lieky. Chcem sa spýtať nakoľko je táto situácia vážna, riziko neplodnosti alebo ďalšie možné problémy a či sa mám začať obávať dopredu.
    Ďakujem za rady S pozdravom

    Dobrý deň
    pri ulceróznej kolitíde sú takéto ťažkosti relatívne časté, je naozaj pravda ,že je nutné zvládnuť akútnu fázu a musí dôjsť k ustáleniu a následne je možné sa venovať gynekologickej oblasti.
    Situácia to vážna je, je dôležitíé dôsledne venovať pozornosť doporučeniam a dodržiavaniu opatrení ,ktoré vám gastroenterológ doporučuje.Pre tehotenstvo sa následne liečba bude upravovať, kortikoidy a imunosupresíva a niektoré iné sa v tehotenstve užívať nemôžu.Avšak myslím si, že vaši lekári vás budú plne informovať.

    S pozdravom