• Bolesti pliec, noh, podbruska

    , Autor: ada121

    Dobry den,

    dakujem Vam v prvom rade za cas.
    Prosim o pomoc, radu, o co moze ist.
    Na zaciatku jula som mala asi 3 dni mierne pobolievanie v oblasti vajecnikov. Bolesti sa od vtedy nezopakovali. Na konci jula som absolvovala vysokohorsku turistiku, pri ktorej som mavala casto bolesti pravej nohy. Bolesti v oblasti vajecnikov sa do dnesneho dna nezopakovali.
    Mam 26 rokov, nikdy som okrem mykoz ziadne problemy nemala. Neuzivam antikoncepciu, menstruaciu mam stale pravidelnu nicim vynimocnu.
    Od jula som mala tieto tazkosti v nepravidelnych intervaloch. Caste mocenie, ani problemy s vyprazdnovanim som nepocitujem.
    Ked si potlacim brucho na pravej strane, tak to boli. Ked si cupnem, citim hrcu. Mala som velmi nafuknute brucho. Niekedy som ma nic neboli. Niekedy mam mierne pobolievanie pliec a chrbta. Potom cele dni ma nic neboli. Potom par ni ma len pobolieva noha prava noha.
    Pred dvoma tyzdnami som mala chripku a ziadna zo spominanych tazkosti sa pocas chripky neprejavila.
    Docitala som sa, ze kombinacia tychto tazkosti moze byt rakovina vajecnikov.
    Koncom septembra som si dala zmerat onkomarker CA125.
    Je vysledok 9.50 U/ml v poriadku?
    Niekedy vnimam zvacsene nebolestive zhluky lymfatickych uzlin v celom podbrusku. Niektore dni nie su vobec.
    Niekedy trpim velkou unavou v praci, inokedy nie.
    Takze suhrn tazkosti ako zdurenia na bruchu,bolest nohy, zhluk uzlin v celom podbrusku, bolest pliec - aka je pravdepodobnost rakoviny vajecnikov?
    Lekara navstivim. Prosim, moze byt bolest pliec pricinou "len" cysty na vajecnikoch?
    Dakujem velmi pekne, mam obrovsky strach. Dakujem!

    Dobrý deň,
    všetky príznaky sú veľmi nešpecifické a nepredpokladám, že sa vo vašom prípade jedná o rakovinu vaječníkov. Myslím, že ste sa zbytočne vystrašili. V prvom rade môže ísť samozrejme o bežnú cystu, ktorá s menštruáciou praskne, na druhej strane môže byť váš gynekologický nález absolútne v norme. Príznaky ako únava môžu znamenať vyčerpanie a nie hneď zhubné ochorenie. Zhluk uzlín v celom podbrušku určite nie je možné vnímať. Odporučujem navštíviť lekára - v prvom rade gynekológa ak napriek negatívnemu nálezu bude pretrvávať "onkofóbia" navštívte odborníka.