• Tabletky Visanne

    , Autor: elis

    Dobrý deň, pani doktorka.
    Minulého týždňa som Vám písala ohladom tej vodovej cysty, ktora mala 7,5cm a včera som bola na vyšetrení a ona sa zväčšila za 7 dní na 8,6cm. Menzes som ešte nedostala a doktorka ma poslala na magnetickú rezonanciu a keď budem mať výsledky tak mám prísť na vyšetrenie a uvidí sa aký bude ďaľší postup, lenže na MR objednávajú na 6-8 týždňov dopredu. Chcem sa opýtať či tá cysta môže rásť ďalej a čo to znamená keď je cysta hormonálne aktívna, lebo už som bola tak vyšokovaná, že som sa nezmohla na nič. Lebo za posledné tri roky stále dookola to isté cysta, laparoskopia, liečba... A teraz keď si človek myslí, že berie lieky, aby ho vyliečili tak sa stane opak. ďakujem velmi pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    v prvom rade by bolo vhodné skúsiť si vybaviť urgentný termín magnetickej rezonancie. Hormonálne aktívna cysta znamená, že cysta produkuje hormóny, ktoré môžu spôsobiť poruchy menštruačného cyklu a preto vám ani menštruácia nemusí prísť. S cystou veľkosti 8,6 cm je však nutné niečo robiť, buď vyvolať menštruáciu a počkať či cysta spontánne nepraskne alebo cystu operovať.