• Tabletky Vissane

    , Autor: elis

    Dobrý deň pani doktorka, chcela by som Vás poprosiť o radu.
    Mala som endiometriózu, bola som už 2 krát na laparoskopii, tá posledná bola v novembri 2012 a po nej mi primár nasadil Visanne na pol roka, teraz po troch mesiacoch som išla na kontrolu k svojej doktorke a našla mi vodovú cystu na ľavom vaječníku 7,5cm kázala mi tabletky vysadiť a čakať na menzes, lenže od kedy beriem tie tabletky tak buď krvácam alebo špinim non-stop. Chcela by som sa opýtať či je to normálne a po akom čase by sa mi mala dostaviť menštruacia po vysadení tých liekov a či mi tá cysta môže nejak ublížiť keď samovoľne praskne. A čo v prípade ak sama nezmizne, budem musieť isť zase na operáciu. Vopred Vám ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    je veľmi pravdepodobné, že cysta spontánne praskne pri riadnej menštruácii vplyvom výkyvov hormónov, nemusíte sa toho obávať. Po vysadení liekov môže menštruácia nastať do 2 týždňov ale je to veľmi individuálne.