• Chlamidie

    , Autor: siha

    Dobry den, od dnes beriem antibiotika Azitromycin Mylan 500 mg pocas 3 dni jednu tabletku, lebo mi z vyteru zistili chlamidie.Chcem sa opytat, ze kedy by som podla Vas mal ist na kontrolny vyter po dobrati liekov, ci uz su tie chlamidie preliecene, aby ten vyter mal 100% vypovednu lehotu a nebol este ovplyvneny liekmi. Lebo sa chystam v dohladnom case na umele oplodnenie ( prave som mala zacat s hormonalnou stimulaciou, ale musela som ju odsunut, kedze mi zistili tie chlamidie). Zaroven sa chcem opytat, kto v takomto pripade ma predpisat lieky aj partnerovi na preliecenie, kedze moj gynekolog predpisal lieky len pre mna.A co mi odporucate brat, aby som zaroven nedostala po dobrati liekov mykozu.Dakujem

    Dobrý deň,
    Počas liečby chlamýdiovej infekcie je vhodné dodržiavať nasledujúce odporučenia:

    liečiť súčasne sexuálneho partnera, pretože ak by bol neliečený môže byť opätovným zdrojom infekcie. Liečbu u partnera doporučí urológ. Doporučuje sa nemať pohlavný styk ani s prezervatívom a zdržať sa mechanickej manipulácie v oblasti genitálií; chlamýdie sa vyskytujú vo vnútri postihnutých buniek a pri ich poškodení pri mechanickom dráždení sa dostanú do mimobunkového priestoru a môžu napádať ďalšie bunky. po liečbe je s odstupom asi jedného mesiaca potrebné skontrolovať jej účinnosť, najlepšie vyšetrením výteru z miesta infekcie alebo moču.