• svrbenie

    , Autor: odbornik6

    Dobry den,
    bola som viackrat preliecena na mykozu. Teraz vsak mam iny problem, aspon podla mna. Pred rokom sa mi velmi zacali svrbiet vonkajsie genitalie. Niekedy aj okolo konecnika. Co sa tyka posvy, tam to mam v poriadku. Necitim ziadne palenie, svrbenie, aj vytoky v norme. Vyter bol tiez negativny. Dostala som krem, pomohol mi tak mesiac, potom sa to vratilo. Doktorka mi povedala, ze tam mam male rany, ktore sa musia zahojit, pravdepodobne preto ma to svrbi, lebo su tam bakterie, kvasinky. Vtedy som kojila uz rok dozadu, tak mi to vysvetlovala, ze mam suchu kozu, preto sa tvoria rany a sucha koza je z hormonalnych pricin sposobene kojenim. Ako som pisala, to svrbenie sa mi vratilo po mesiaci, v podstate uz rok sa s tym trapim. Drzala som protikvasinkovu dietu, pouzivala som rozne volno predajne produkty, peny (Floragyn) na zahojenie ran atd. Pred 2 tyzdnami som povedala, ze staci, pojdem ku gynekologicke zase, lebo ma to uz velmi znervoznuje, neexistuje, ze z kojenia mam taketo problemy. Nic ine, iba to strasne svrbenie. Doktorka mi nic nevidela, vraj rany tam uz nie su, asi to budu kvasinky na vonkajsich genitaliach. Tak som dostala antimykotika, ktore mi vsak vobec nepomohli. Ako som teraz citala na nete, zufala, napadlo ma, ci nahodou nemam genitalny herpes??? Obcas zbadam na genitaliach take male hrcky, ale len 2-3, vobec ma nebolia. Je to mozne, ze ma gyneologicka nespravne liecila teraz aj pred rokom, ze to svrbenie mam z genitalnych herpesov? Kam mam ist? (Este podotykam, ze stale kojim uz viac ako 2 roky, planovali by sme uz druhe babo)
    Dakujem velmi pekne za odpoved a za pomoc

    Dobrý deň,
    prichádza to do úvahy, bolo by vhodné vyšetriť krv na dôkaz protilátok proti genitálnemu herpesu. Vyšetrenie môžu vykonať gynekológ prípadne dermatovenerológ.