Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Prosím o radu

  , Autor: mooonuska

  Dobrý deň,
  chcela by som Vás poprosiť o radu, keďže mám už dlhodobo trvajúce problémy. Mám 21 rokov a asi také posledné tri mesiace ma trápia problémy gynekologyckého charakteru a problémy s močovými cestami. Už pred tým sa mi bežne stávalo, že sa u mňa bežne prejavila mykóza, ktorá mi ale pri použití canestenu alebo mykomaxu do dvoch dní úplne prešla. Asi pred tromi mesiacmi to začalo tiež takouto mykózou, po týždni sa mi prejavil silný zápal predpokladám močových ciest, bolo to strašné neustále nutkanie močiť, bola som stále doma, pila som urologické čaje, rôzne brusnicové tabletky proti zápalom a neviem čo všetko, trvalo to asi 3 týždne s týmito močovými cestami, zo zúfalstva som šla aj k homeopatičke, ktorá mi teraz nasadila takú liečbu. V priebehu minulého týždňa sa mi to začalo ako tak ukludňovať . No ako by toho nebolo málo hneď v pondelok 8.januára som dostala silný zápal/ mykózu. Dala som si od pondelka na to už canesten krém aj tebletku(ktorá sa zavádza do pošvy), neprešlo. Potom mi v lekárni poradili mycomax tabletku na prehltnutie tak som si dala aj tú. Spodné partie si pretieram z čaju z repíku a používam aj cansesten mastičku a stále mi to nechce prejsť. Neviem čo je so mnou , ale už som zúfalá. Keď som si dávala asi pred mesiacom robiť vyšetrenie moču výsledky boli negatívne.Doktorka povedala, že ten problém s moč. cestami bude asi gyn. charakteru ale ten tiež nevedel. Gynekológa by som chcela aj zmeniť, pretože mi nepomohol ani v minulosti s problémami, ktoré som mala. Ešte by som chcela dodať, ze kvôli hematologickým problémom so zrážanlivosťou krvi nemôžem uživať antikoncepciu ani nič hormonálne. S partnerom som už dva a pol roka, pohlavný styk máme buď nechránený ale dávame si pozor ( aj ked viem, že veľmi riskujem), ale posdledné dva sme mesiace sme začali intenzívnejšie používať kondómy, môže mi aj toto nejako prekážať. Budem rada za akúkoľvek Vašu radu ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  z vášho opisu vyplýva, že ste už naozaj skúsili kadečo ale postrádam informáciu o kultivačnom vyšetrení pošvy. Ide o vyšetrenie bakteriálnej kolonizácie pošvy, a je nevyhnutné pri pretrvávajúcich problémoch, pretože je možné, že nepôjde iba o mykózu ale o združenú infekciu , na ktorú bežné antimykotika ako mykomax či canesten nemusia zaúčinkovať. Je nutné zistiť či ide infekciu a ak áno, čo ju spôsobuje.

Podobné otázky

 • Ada

  , Autor: Adat

  Dobry den chcem sa spitat co to somnou moze byt uz pomali štvrti den zomna viteka voda ci vitok neviem ani ako to nazvat zltej farby musim si davat vlosku lebo by som bez toho bola cela mokra kazd chvylu si musim menit vlosku lebo uz som aj vistipana jak male deti ked su vypareni. Pocitujem hlavne vecer ze ma neskutocne srby vakina strasne neprijemne to je prosim o radu dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobne máte vaginálnu infekciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • hnisavá hrčka presne v mieste klitorisu

  , Autor: andrea007

  Prosím o radu, dcérka má 3r a ma hnisavú hrčku presne na mieste kde ma byť klitoris, pri dotyku ju to bolí, len dnes som na to prišla, čo mám robiť? Ďakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia a videnia nálezu sa Vám nikto bližšie objektívne vyjadriť nebude vedieť. Odporúčam navštíviť pediatra, ktorý to bude ďalej eventuálne konzultovať s detským gynekológom.

 • Ranky na sliznici vaginy

  , Autor: Patra

  Dobrý večer pán doktor !
  Prosím o radu mam bolesti v oblasti mechúra a bolesť pri sexe ( pálenie, štípanie ) aj po ňom. A dnes som si objavila trhlinky prosím čo by ste mi odporúčali z lekárne ? Beriem aj antikoncepciu a momentálne sa mi nedá ísť k lekárovi, bolesti už pretrvávajú dlhšie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vyšetreniu u gynekológa sa nevyhnete. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, aplikovať si Canesten krém a realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Počas liečby je potrebné dodržiavať abstinenciu pohlavného styku. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • svrbenie

  , Autor: peetttkkkakkak

  Dobrý deň, mám taký problém. Už asi týžden ma svrbia pysky ohanbia. Nemám žiadnu bolesť pri močení ani nezvyčajný výtok a bolí ma to iba na dotyk a pri poh. styku. Natieram si to Canestenom ale nepomáha. Pri poh. styku ma to tak akokeby reže hneď pri vstupe.Beriem asi pól roka antikoncepciu Belara a mala som už kvasinkovú infekciu aj zápal močových ciest a ani na jedno sa to nepodobá. Prosím o radu čo by to mohlo byť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Dlhé krvácanie opakovane

  , Autor: Bublinka711

  Dobrý deň, potrebovala by som poradiť (doktori mi potvrdili PCOS) mám nepravidelnú ms , avšak posledný rok sa mi deje to že keď aj ms mám tak ju mám 14+ dní a silno, naposledy trvala mesiac, bola som u doktora ten ma poslal na kyretaz som po kyretazi 7 týždňov (výsledky ok) ms som dostala krásne na 28 deň , avšak trvá až doteraz , už su to zase tri týždne, není silná , je slabá, je to v poriadku? Ako sa dá toto liečiť? Musím ísť zase na kyretaz? Lieky mi doktor nepredpisal žiadne ani na PCOS, ani na nepravidelnú ms ani na dlhú ms (chceme totižto bábätko , ale s týmito stavmi ťažko) prosím o radu. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte potvrdené PCOS, je vhodné upraviť životný režim, či spôsob stravovania. Ďalšou z možností je hormonálna liečba. Kyretáž príčinu problému nevyrieši. Ak plánujete otehotnieť, pomôcť by mohol klomifén, alebo aj metformín, ktorý sa primárne používa na liečbu cukrovky. Ak nemôžete otehotnieť aj napriek užívaniu perorálnych liekov, môžu sa odporučiť gonadotropíny, ktoré sa podávajú injekčne. Takto bez poznania bližších informácií, či okolností sa neviem bližšie objektívne vyjadriť.