Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,685 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • info

  , Autor: odbornik6

  Dobry den chcela by som sa vas opytat co my poradite na kvasinky. Stale mam biely vytok mam svrbenie a zapacha to. Problemy pri moceni nemem ale pri pohlavnom styku mam bolest zo zaciatku. Moze to byt s hoto. Ked navstivim dok tak je vsetko v poriadku da my canesten alebo nieco druhe mesiac je dobre a potom zas. Kupujem si to aj sama aj cipky aj mast mam aj gel lactofeel je to na chvilu. Nenosim tanga ani obtiahnute oblec nosim bavlnene spod pradlo. Aj pocas tehotenstva som to mala potom my to preslo lebo v nemocnici my nato dali cipky(gulicky)neviem ako sa to vola. Po porode to mam zase. Nemozem sa hoto zbavit asi to budem mat cely zivot. Manzel to niekedy ma tiez to svrbenie tak mu dam canesten je to prenosne mohla som ho nakazit dakujem za odpoved a za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pravdepodobne nepôjde len o kvasinky, bolo by vhodné urobiť u gynekológa kompletnú kultiváciu z pošvy v čase pretrvávania problémov, taktiež váš partner by mohol navštíviť urológa aby mu zobral stery z uretry a následne aby sa aj on preliečil. Takto to prenášate jeden na druhého, a sa vy preliečite dôjde k prenosu na partnera a naopak.

Podobné otázky

 • Operacia

  , Autor: Lolu

  Dobry deň, chcem sa opytať či pred planovanou laparoskopickou operaciou zlcnika je potrebne vybrat Ornibel. Momentalne mam prestavku a 5 tyzdnov do operacie. Dalsí menzes mi vychadza tesne tyzden pred operaciou. Mam strach ze ho nedostanem načas ale prave v case operacie. Mam dilemu ci vysadit a risknut,ci dostanem načas, alebo nevysadit a upozornit pred operaciou na kruzok. Co by ste doporučil? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam hormonálnu antikoncepciu vysadiť a začať používať až pri najbližšej menštruácii po operácii. O užívanej hormonálnej antikoncepcii informujte aj lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete byť operovaná. Niekde preferujú vysadenie hormonálnej antikoncepcie aj niekoľko týždňov pred operačným výkonom. Menštruácia nie je dôvodom preloženia plánovaného odstránenia žlčníka.

 • Kolko dní trvá krvácanie po potrate

  , Autor: Lenya

  Dobrý deň, prosím Vás som 13 dní po kyretaži MA v 9tt. A asi 8 dni mam mierne špinenie, slabe krvácanie. Na sone bolo zistené že ešte niesom uplne vyčistena, preto špinim, lebo sa ešte sama čistim. Prosím Vás toto špinenie bude trvať až do prvej menštruácie ? Alebo by už malo prestať.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po kyretáži by malo trvať do 7 - 10 dní od výkonu. Ak sú ešte prítomné v dutine reziduá, teda zvyšky choriónu, či koagulá, treba to odsledovať. Môže Vám byť podaný Methergin na stiahnutie maternice. Je potrebné to odsledovať. Ak však bude špinenie, či krvácanie pretrvávať, bude sa musieť dutina maternice poodsávať a dokyretovať. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, ani USG nález, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde bol výkon realizovaný.

 • Endometrióza

  , Autor: Mimi181

  Dobrý deň, po laparoskopii endometriózy mi bol nasadený Visanne, avšak po štyroch mesiacoch mám opäť endo cysty už na oboch vaječníkoch. Moja lekárka mi odporučila naďalej užívať tento preparát, no poslala ma za primárom, ktorý mi ho kázal vysadiť, lebo očividne u mňa nemá účinok..takže som teraz v situácii, kedy neviem čo robiť, visanne vysadiť, alebo užívať ďalej ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani USG nález, je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Visanne sa však užíva najmenej pol roka až rok. Ak je však nález výraznejšie zhoršený aj počas užívania Visanne, efekt lieku je asi nedostačujúci. Postupoval by som podľa odporúčaní lekárov nadradeného pracoviska, ktorí by mali ďalej určiť ďalší postup.

 • Hpv

  , Autor: Hanka21

  Dobrý deň prajem chcem sa prosím vás opýtať či je v poriadku tehotenstvo pocas hpv, som už v 6tt a uvažujem nad prerušením tehotenstva je možné ísť normálne na potrat keďže mám mierne štádium toho hpv? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte iba prvý stupeň bunkových zmien (LSIL, CIN I.), je možné normálne donosiť plod, porodiť a samozrejme po pôrode skontrolovať onkocytológiu. Je možné, že sa stav upraví spontánne do normálu. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Cysta

  , Autor: Hanah12

  Dobry deň,
  Cca pred 4mesiacmi mi meškala manštruácia skoro 2týždne a lekár zistil že mám cystu 3-4cm. Bral mi aj krv všetko bolo v poriadku. Po 3mesiacoch som bola na kontrole stav sa nemenil ani veľkosť aj krv bola v poriadku a menzes chodil pravidelne. Žiaľ teraz v čase 4.menštruácie mi znova mešká. Moja otázka je či to môže znamenať zhoršenie stavu, kedy je potrebná operácia ak vôbec je a čo by som mohla spraviť aby sa menštruácia dostavila a ak sa nedostaví by som chcela vedieť aký je postup. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cysta na vaječníku môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, USG nálezy, či výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám eventuálne vie doplniť vyšetrenie na onkomarkery, skontrolovať veľkosť a charakter cysty a určí ďalší postup. Do úvahy pri pretrvávaní nálezu prichádza aj laparoskopia.