• Spinenie počas užívania aktívnych tabliet.

    Dobrý deň. Beriem si antikoncepciu Karhleight už 5 mesiac doteraz bolo všetko ok žiadne vedľajšie účinky. Po 20 aktívnej tablete začalo sa mi špiniť ( ešte mám 1 hormonálnu tabletku ). Cítila som že ma trochu pobolievalo brucho (spodok) ako pri menštruacii. Prosím Vás môže sa to stať napríklad z prechladnutia ? Alebo mám utekať hneď za doktorom ? Ako mám postupovať ?
    Ďakujem.

    Dobrý deň, príčin skoršieho špinenia môže byť viacero. Áno, teoreticky to môže byť aj z prechladnutia. Doužívajte poslednú aktívnu tabletku podľa plánu, aj napriek špineniu, a následne pokračujte v užívaní placebo tabliet. Po doužívaní aktuálne užívaného blistra pokračujte v pravidlenom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie ďalšieho blistra. Odsledujte si to.