• ATB počas 7 dňovej pauzy

    Dobry den, viem, ze antibiotika po vacsine znizuju ucinok HAK ale chcem sa opytat, ako to je v pripade brania antibiotik pocas 7 dnovej pauzy? Je treba sa pocas brania antibiotik a aj 7 dni po dobrani chranit aj inak alebo som plne chranena?
    Uzivam HAK Aidee, pre doplnenie.
    dakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň, ak užívate antibiotiká, ktoré môžu znížiť účinok alebo nejakým spôsobom ovplyvniť vstrebávanie hormonálnej antikoncepcie, počas sedemdňovej pauzy to nemá na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv. Neviem však, ako dlho je u Vás v pláne užívanie antibiotík, ani aký preparát antibiotík užívate, preto sa Vám takto neviem bližšie vyjadriť k ďalšiemu postupu, čo sa týka používania prípadnej doplnkovej ochrany. To, aký preparát hormonalnej antikoncepcie užívate, je prakticky nepodstatné. Každopádne pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.