• 2 týždne, 1 náplasť

    Dobrý deň, chcem sa opýtať čo mám robiť keď som si náplasť značky Evra nechala nechtiac dva týždne a po tých dvoch týždňoch som nalepila druhu a spustila sa mi menštruacia nevím čo mám teraz robiť či náplasť odlepiť alebo nechať alebo kedy začať nový ciklus

    Dobrý deň, krvácanie sa Vám spustilo, pretože došlo k zníženiu až vymiznutiu účinku hormonálnej náplaste. Záleží aj od toho, ktorú náplasť ste mali dva týždne, či prvú, druhú alebo tretiu. Máte prakticky dve možnosti. Ak ste si už nalepili ďalšiu náplasť, môžete ju mať nalepenú 7 dní a následne si buď nalepiť ďalšiu náplasť alebo mať 7 dní bez náplaste, podľa toho, ktorú náplasť ste si aktuálne nalepili. Najbližších minimálne 7 dní sa však chráňte aj doplnkovo (používajte kondóm). Druhou možnosťou je zlepiť aktuálnu náplasť, mať sedemdňovú pauzu a následne si nalepiť novú náplasť a pokračovať v mesačných klasických cykloch, teda tri náplaste, každú po týždni a týždeň bez náplaste.