• Antikoncepcia

    , Autor: Aliii

    Dobry den dostala som anginu a s nou atb Klacid 500 1x denne
    Beriem antikoncepciu sunya
    Klacid mam do utorka a v sunyu do stvrtka potom pauza na krvacanie

    Moja otazka znie ci klacid ovplyvnuje antikoncepciu? Lebo som nasla viac clankov kde posali ze nie nieco kde ano.

    Ak ano ako je v to v pripade nasledujucich 7 dnoch ked po antibiotikach mam len dva dni antikoncepciu a potom 7 dni nic.

    Dobrý deň, samotný Klacid účinok hormonálnej antikoncepcie neznižuje. Antibiotiká sa užívanú dlhšiu dobu a pravideľne, tým zvyšujú funkciu pečene, pomocou ktorej sa rozkladajú liečivá v tele, platí to pre antikoncepciu. Takže počas užívania Klacidu može byť účinok Sunye znížený a preto sa odporúča počas užívania antibiotík, ako aj aspoň 7 dní po ich doužívaní i chrániť aj doplnkovo (používať kondóm). Vo Vašom prípade bude potrebné sa chrániť aj doplnkovo počas celého obdobia užívania tabliet, ako aj počas 7 dňovej pauzy. So začatím užívania ďalšieho blistra už nebude potrebné chrániť sa aj doplnkovo.